kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​2 yıllık halkla ilişkiler ve tanıtım mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 halkla ilişkiler ve tanıtım atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, önlisans halkla ilişkiler ve tanıtım atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında halkla ilişkiler ve tanıtım mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 önlisans halkla ilişkiler ve tanıtım atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda 2 yıllık halkla ilişkiler ve tanıtım mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 77,072 olduğu, yine halkla ilişkiler ve tanıtım mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 97,651 olduğu görülmektedir.

Halkla ilişkiler ve tanıtım mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm önlisans mezunlarının başvuru yapabildiği 3001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise halkla ilişkiler ve tanıtım ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 3391 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında halkla ilişkiler ve tanıtım mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 12 kadro vardı. Bu 12 kadronun 3’ü 3001 nitelik kodu, yani herhangi bir önlisans programından mezun olma şartı arayan kod ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken diğer 9 kadro ise 3391 kodlu halkla ilişkiler ve tanıtım ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği kadrolara aitti. Halkla ilişkiler ve tanıtım mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

kpss 2019 1 2 yillik hit atama taban puanlari

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 halkla ilişkiler ve tanıtım atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

** Açılan kontenjanlara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.