2018-2019 Taşeron kadro sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Taşeron işçilerine kadro verilmesini öngören uygulama ile milyonlarca işçi mutlu oldu. Kadroya geçmek için başvurularını yapan işçilere yapılan güvenlik soruşturmasından sonra başvuruları kabul edilen taşeron işçilerin sınav süreci 3 Mart tarihinde başladı. Peki bundan sonra ne olacak? Sınavlar ne zaman tamamlanacak? Kadro sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2018-2019 Taşeron kadro sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

www.tercihiniyap.net ailesi olarak taşerona kadro sürecini yakından takip ediyor ve her ayrıntıyı siz değerli takipçilerimiz ile paylaşıyoruz. Son dönemde Türkiye'deki milyonlarca vatandaş ve işçi taşerondan kadroya geçiş sürecini yakından izliyor. Üstelik kadroya geçiş süreci de adım adım sona yaklaşıyor. Başvurularını yapan milyonlarca işçi, güvenlik soruşturmaları tamamlandıktan sonra sınavlara gireceği süreç başladı. 3 Mart 2018 tarihi itibariyle başlayan sınavların ne zaman tamamlanacağı ise merak konusu. İşçiler sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor.

2018-2019 TAŞERONA KADRO SINAVI NE ZAMAN?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından taşerondan kadroya geçişi öngören düzenlemesi için oluşturulan resmi internet sitesi www.altisveren.gov.tr adresinde takvim yer alıyor. Bu takvimde taşeron işçilere kadro sınavı 3 Mart 2018-22 Mart 2018 tarihleri arasında olarak blirlenmiş. 20 günlük süre içerisinde gerçekleştirilecek. Başvuruları kabul edilen ve sınava girmeye hak kazanan işçiler kadrolu pozisyonlarına geçmek için son basamağı da sınavlara girerek geçmiş olacak. 

2018-2019 TAŞERON SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Taşerondan kadroya geçiş sınavına katılan işçiler, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak ediyor. Bakanlığın ilgili sitesinde yine bu tarih içinde bir takvim belirlenmiş durumda. Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenen takvime göre taşeron sınav sonuçlarının 27 Mart 2018 tarihi ile 31 Mart 2018 tarihleri arasındaki 5 günlük süre diliminde açıklanacağı bekleniyor. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki adayların sınavda başarılı olabilmesi için en az 50 puan almaları gerekiyor. 

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2018, 13:35
YORUM EKLE