Devlette Şef Maaşları 2020 Ne Kadar?

Devlette Şef Maaşları 2020 Ne Kadar? Şef Nedir? Ne Demek? Kimdir? Şef Çalışma Şartları ve Çalışma Saatleri 2020 Devlette Şef Maaşları 2020 Ne Kadar? Devlette şef olanlar ne kadar kazanır?

03.03.2020
A+
A-

Türkiye’de kamu sektörü devasa büyüklüktedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında farklı kadro ve pozisyonda binlerce kişi çalışmaktadır. Özellikle de idari kadrolarda çalışan personeller dikkat çekmektedir. Müdür, şef, şube müdürü, daire başkanı gibi kadrolardaki personellerin ne iş yaptığı, çalışma şartları ve en çok da ne kadar maaş aldıkları merak edilmektedir. Bu makalemizde “şef” kadrosunda çalışan personellerin devlette 2020 yılında aldıkları maaşları inceledik. Peki şef nedir? Ne demek? Kimdir? Şef çalışma şartları ve çalışma saatleri 2020 nasıl? Şef maaşları 2020 ne kadar?

Şef Nedir? Ne Demek? Kimdir?

Kelimenin kökeni Fransızca’ya dayanmaktadır. Fransızca’da şef kelimesi, yetkisi ve sorumluluğu olan, yönetici kişileri ifade eder. Örneğin istasyon şefi, büro şefi, birim şefi gibi unvanlarda kullanılır. Ayrıca önder, lider, öncü anlamlarına da gelmektedir. Devlette şef kadrosunda olan kişiler kendi alanlarında, birimlerinde yöneticilik yapan kişilerdir. Örneğin Vergi Dairesinde, muhasebe biriminin bir şefi bulunur. Şef olabilmek için personellerin en az 3 yıl deneyimli olması gerekmektedir. Memuriyetin başlangıcından itibaren 3. yılda şef olabilmek mümkün olur.

Şef Çalışma Şartları ve Çalışma Saatleri 2020

İdari personellerin çalışma şartları ve çalışma saatleri 2020 yılında diğer memurlardan çok da farklı değildir. Genel çalışma saatleri olan sabah 08.00 akşam 17.00 saatleri arasında mesai yapılır. Şefler diğer memurlarla aynı ofiste görev yaparlar. Kendilerine ait masaları, bilgisayarları bulunur. Çalışma arkadaşları ile aynı çerçevede görev yaparlar. Kendilerinin imza veya mühür yetkisi bulunur. Birimdeki çalışanlardan sorumludurlar. Ayrıca altındaki personellerle üstlerdeki yöneticiler arasında köprü görevi görürler.

Devlette Şef Maaşları 2020 Ne Kadar?

Bu kadrolarda görevli personeller için en yüksek 2200 ek gösterge belirlendi. Bu nedenle personeller haklarının iyileştirilmesi için 1. derecede şef için geçerli olan ek göstergenin yükseltilmesi için talepte bulunuyorlar. Şef kadrosundaki personellerin aldıkları maaşları belirleyen pek çok unsur bulunmaktadır. Personellerin derece ve kıdemleri, hizmet yılları, çalıştıkları kurum, dil ve teknoloji kullanımı veya bilgisi, sigorta ve BES kesintisi, aile durumu, çocuk durumu, eğitim durumu gibi unsurlara bağlı olarak alınan aylık ücretler değişebilmektedir. Özellikle de bilgisayarı aktif kullanan personeller kullanmayan şeflere kıyasla 100 lira daha yüksek maaş almaktadır. Bazı personellerin çalışmalarında bilgisayar kullanımına gerek duyulmamaktadır ve bu personeller bilgisayarsız çalışmaktadır. Bu durumda maaşları 50 ile 100 lira arasında daha düşük olabilmektedir. Ayrıca BES kesintisi kapsamında ücretlerin 100 lira civarında azaldığı unutulmamalıdır. Bu kapsamda devlette ortalama şef maaşları 2020 şu şekildedir;

7/1 derecesinde 3 yıl deneyimli şef kadrosundaki memur maaşı 2020 4 bin 50 TL civarındadır.

6/3 derecesinde 8 yıl deneyimli personelin aldığı aylık ücret 4 bin 100 TL civarındadır.

4/1 derecesinde 12 yıl deneyimli personelin aldığı ücret ise 4 bin 400 TL civarındadır.

3/1 derecesinde 15 yıl deneyimi bulunan şef kadrosundaki çalışan ise 4 bin 450 TL civarında ücret alır.

2/3 derecesinde 20 yıl deneyimli şef maaşı 2020 4 bin 700 TL civarındadır.

1/4 derecesinde 25 yıl deneyimli şef kadrosundaki personeller ise 4 bin 750 TL civarında aylık almaktadır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.