kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Hemşire Lisans KPSS 2017/3 Atama Taban Puanları

Hemşire Lisans KPSS 2017/3 Atama Taban Puanları

A+
A-

Hemşire Lisans 2017/3 Atama Taban Puanları Kaçta Kalmıştır? Hemşirelik KPSS Atama Puanları En Küçük Kaçtır? Hemşirelik KPSS 2017/3 Taban Puanları… Hemşire Kontenjan Sayıları ve Açılan Kadrolar. Hemşire Atamalarında Hangi Şehire Kaç Kişilik Alım Yapılmıştır? Hemşirelik Atama Puanları. 2016 2017 Hemşirelik Atama Puanları. Hemşirelik Bölümü Kontenjan Sayıları… Hemşire Lisans KPSS 2017/3 Merkezi Atama Puanlarını www. tercihiniyap .net olarak sizler için inceledik.

KPSS 2017/3 Sözleşmeli Sağlık Personeli alımlarında en çok kontenjanın açıldığı lisans mezunu hemşire kadrolarında atama puanları kaçta kalmıştır? Bütün illere ait, alım yapılan yerin ismini, alım yapılacak kadro sayısını ve özel olarak taban puanlarını oluşturduğumuz tablomuz üzerinde ilerleyen zamanda yapılacak alımlar için öngörüde bulunabilirsiniz. Sözleşmeli Hemşirelik olarak lisans mezunlarının bir çoğunun atamasının yapıldığı KPSS-2017/3 merkezi yerleştirme sonuçlarına göre açılan kadroların tamamı dolmuştur.

HEMŞİRE LİSANS KADRO SAYISI

KPSS 2017/3 Sözleşmeli Sağlık Personeli alımlarında lisans mezunu olan hemşireler için açılan hemşire kadro sayısı 2076 olarak belirlenmiştir. Bu kadroların 924 adeti İstanbul iline açılmıştır. İstanbul dışında doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerimizde yer alan illere ait alım sayısı fazla olmuştur. Bu alımlarda Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Kayseri gibi büyükşehirde bulunan hastane ve araştırma merkezlerine kadro verilmemiştir. Bu durum bir sonraki merkezi atamalarda bu illere kadrolu alımların olabileceğini göstermektedir.

KPSS 2017/3 HEMŞİRE LİSANS TABAN PUANLARI ANALİZİ

Hazırlamış olduğumuz tabloya göre: Kpss 2017/3 merkezi yerleştirme sonuçlarına göre, sözleşmeli lisans mezunu hemşireler içerisinde en düşük puanla kapatan yer 73 puana yakın kapatmıştır. En yüksek puanla kapatan yer ise 86 puanın üzerinde kalmıştır. İstanbul iline yapılan alımlarda taban puanlar 72 ile 77 puan aralığında kalmıştır. Genel olarak çoğu il ve kurumda taban puanlar 73 puandan biraz az bir puan ile, 78 puan aralığında kalmıştır. Bu ve benzeri aklınıza takılan bütün sorulara cevap olacak tablomuzu aşağıda inceleyebilirsiniz.  Puanı yüksek olan adaylardan bir kısmının bu atamada bekledikleri illere ait kadroların açılmaması nedeniyle tercih işleminde bulunmadığını düşünüyoruz. Bir sonraki merkezi atama öncesi hemşire lisans kpss 2017/3 atama taban puanları tablomuzu incelemenizi tavsiye ediyoruz…

KPSS Taban Puanları

2324 1 82fdb7d3b56200c4ba3765f06292d482 scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.