kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Kamu Yönetimi 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında kamu yönetimi kaç puan ile kapatmıştır, kamu yönetimi mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için kamu yönetimi bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında kamu yönetimi puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kamu Yönetimi 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 kamu yönetimi atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 KAMU YÖNETİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Kamu yönetimi mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise kamu yönetimi ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4503 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında kamu yönetimi mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 330 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 179 tanesi ise 4503 nitelik kodu ile yani kamu yönetimi ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

<div></div>

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise kamu yönetimi mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 86,458 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Kamu yönetimi KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

kpss 2019 2 kamu yonetimi atama taban puanlari

2019 2 kpss kamu yonetimi atama taban puanlari

Mezun olduğunuz kamu yönetimi bölümüne kaç puan ile yerleşildiğini merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

<div></div>

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.