kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

TEİAŞ TEDAŞ Elektrik-Elektronik Mühendisi Maaşları 2023’de Ne Kadar Olacak?

Merkezi yerleştirme kadro ve pozisyonlarının açıklanması ile birlikte adaylar tercih işlemlerine başladı. 20 Aralık 2022 tarihinde sona erecek olan tercih işlemlerinden bir hafta sonra atanan adaylar ve kadro / pozisyonlar için atama taban puanları açıklanacak. Gerçekleşecek atamaların büyük bir bölümü teiaş ve tedaş elektrik-elektronik mühendisliği kadrosuna yapılacak. Bizde bu kadrolara atanacaklar için 2023 mühendis maaşlarını açıklıyoruz.

A+
A-

2022 Kamu personeli seçme sınavları sonrası yapılan ilk merkezi atama olan kpss 2022/2 atamasına ait kadro ve pozisyonlar açıklandı. Kpssp3 puanı ile ataması yapılacak lisans mezunu sayısı 1.178 olarak belirlendi Bu kadroların büyük bölümü mühendislere ayrıldı. Özellikle 4611 nitelik kodu ile ataması yapılan Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü mezunlarına ayrılan kadro sayısı 232 olarak belirlendi. Bu 232 kişilik Elektrik-Elektronik Mühendisi kadrosunun çoğu Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (Tedaş) ve Türkiye Elektrik İletişim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (Teiaş)’a yapılacak. Bu nedenle bizde teiaş ve tedaş elektrik-elektronik mühendisi 2019 maaşları yazmak istedik.

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Önlisans İçin Kaç Net Gerekir 

TEİAŞ Tedaş Elektrik-Elektronik Mühendisi Maaşları 2023

Türkiye Elektrik İletişim Anonim Şirketi (Teiaş) Genel Müdürlüğü ve Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (Tedaş)’a kpss 2022/2 atamalarında çok sayıda Elektrik-Elektronik mühendisi alımı yapılacak. Teiaş ve tedaş elektrik-elektronik mühendisleri 2023 yılının ilk altı ayı için 12.307 TL maaş alacak. Belirtilen bu rakamlar net maaş olarak belirlenmiştir. Ayrıca dil tazminatı, aile yardımı ve çocuk yardımı yapılacaktır. Kpss 2022/2 ile teiaş’a atanan personele en az iki çalışma zorunluluğu getirilmiştir. 

Kpss 2022/2 Teiaş ve Teddaş Elektrik-Elektronik Mühendisi Hangi İllere Alınacaktır?

Kpss 2022/2 bazı kamu kurum ve kuruluşların kadro ve pozisyonlarının merkezi yerleştirme atamaları için toplamda 4611 nitelik kodu ile 232 Elektrik-Elektronik Mühendisi alımı yapılacaktır. Bu atamalarda bir çok il için alım yapılacaktır. Alımların çoğu Teiaş ve Tedaş’a yapılacağının bilinmesi gerekir. Özellikle büyük iller olan: Ankara, İstanbul ve İzmir illerine yüklü sayıda atama yapılacaktır. Ankara teiaş elektrik-elektronik mühendisliği kadrosuna ayrılan sayı 38 kişiliktir. İstanbul iline de 7 kişilik teiaş kadrosu açıldığını belirtmekle birlikte neredeyse her il için alım yapılacağı bilinmelidir.

Tercih döneminde sormak istediklerinizi forum sayfamızdan sorabilirsiniz.

Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı 

TEİAŞ nereye bağlı?

 Teşekkülün ilgili olduğu Bakanlık, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığıdır

Yorumlar

  1. Cemal Hasan Kalyoncu Avatar Cemal Hasan Kalyoncu dedi ki:

    Gerçekten maaş oldukça iyi görünüyor. 5.307 TL bir de tekniker kadrosunda çalışmak her daim bir avantaj. Umarım sonuçlarda beklediğimiz gibi olur.

  2. Cemal Hasan Kalyoncu Avatar Cemal Hasan Kalyoncu dedi ki:

    Gerçekten maaş oldukça iyi görünüyor. 5.307 TL bir de tekniker kadrosunda çalışmak her daim bir avantaj. Umarım sonuçlarda beklediğimiz gibi olur.

  3. Cemal Hasan Kalyoncu Avatar Cemal Hasan Kalyoncu dedi ki:

    Gerçekten maaş oldukça iyi görünüyor. 5.307 TL bir de tekniker kadrosunda çalışmak her daim bir avantaj. Umarım sonuçlarda beklediğimiz gibi olur.