kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

KPSS’ye Bir Ayda Hazırlanmak Mümkün Mü?

KPSS’ de GY ve GK için son bir ay(30 gün) içinde hazırlanmak mümkün. 30 gün (bir ay) içinde KPSS kazanmak…

A+
A-

Kamu Personeli Seçme Sınavının Genel Yetenek ve Genel Kültür bölümleri için adaylar tarafından fazla gözde büyütülmeden son bir ay içinde disiplinli bir çalışmayla üstesinden gelebilirler. Peki bu iş nasıl olacak aslında yazımızı tam da bu iş için hazırladık. Şöyle ki adayların çoğu lise düzeyinde sınav haricinde ön lisans ve lisans için Genel Yetenek kısmında konu çalışması yapılmadan üstesinden gelinebilir. Bu bölümü Türkçe ve Matematik bölümleri oluşturduğu için adaylara burada tavsiyemiz piyasadaki bildikleri en iyi kursların ve ÖSYM daha önceden sorduğu soruları çözmeleri yeterli olacaktır.

Türkçe ve Matematik kısımları için 30 soruluk deneme kitapçıklarından alıp çözmemiz ve bu çözdüğümüz sorular içerisinde yaptığımız hatalara ve emin olmadığımız soruların cevaplarını gözden geçirmeliyiz. Bu soruları çözerken süre tutmamız gerekiyor. 30 soruluk bir Türkçe denemesini en fazla 25 dk içerisinde bitirmemiz gerekiyor. Burada unutulmaması gereken bir diğer nokta ise Türkçe mantık sorularında fazla zaman harcamamız gerekiyor aslında sınavın kırılma noktasını tam olarak burası oluşturuyor. Eğer burada takılıp kalmaz isek her türlü sınavda 80 puan üstü alınabilir ancak 90 gibi puanı hedefleyenlerin sınav sorularının tamamı bittikten sonra bu çözemedikleri mantık sorularını son dakikalar içerisinde çözmeleri gerekiyor. kamu haber

Sayısal Meslekler ve Maaşları

Gelelim Matematik kısmına yine bu kısımda da 30 soruluk denemelerle her gün çözmeye devam edeceğiz tabi süremizi tutarak ve 20 dk içerisinde bitirmeye gayret göstermemiz gerekecektir. Burada bahsettiğim süreler sizleri biraz zorlayacaktır ancak sınav anında bu sürelerin 5′ er dakika nasıl geciktiğinizi bile anlamadan süreniz dolacaktır bu yüzden zamana karşı yapılan bir sınavda süremizi çok iyi ayarlamamız gerekecektir. Gelelim Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık kısımlarına buradaki derslerimize kısa notlardan oluşan bilgi notlarıyla sürekli ezber yapmamız gerekecektir. Bu kısımlarda genelde yüksek net yapmak istiyorsak ezber yaptığımız kısımların baya artırmamız gerekiyor.

Güncel Bilgiler kısmında sorular için ise internetten çalışmanızı tavsiye ederim çünkü baya bilgi birikimi oluştu. Umarım Tercihiniyap Net ailesi sitenin ilgili bölümüne güncel bilgiler soruları ekleyerek KPSS adaylarına yardımcı olur. Konumuza dönecek olursak yine bu kısımlar için ise 30′ lık denemelerden her gün çözüp toplam 60 sorunun sorulduğu Genel Kültür kısım için ise en fazla 20 dk olarak ayarlamamız gerekecektir.

A Grubu Memurluğa Giriş Şartları Nelerdir? KPSS Puansız Girilir Mi?

KPSS GY ve GK için Türkiye Geneli Denemeleri her gün çözmek aslında işin ana kısmını oluşturuyor. Facebook gibi denemelerin paylaşıldığı KPSS sayfalarından KPSS Türkiye Geneli Denemeleri indirebilirsiniz ve böylelikle her gün kurslara gidip gelmek için fazladan zaman harcamanıza gerek kalmayacaktır. Farklı farklı kaynaklardan KPSS TG denemeler çözdükçe soruların bütününe aşina olacağınız için çözüm süreleriniz kısalacak ve bu işin üstesinden gelebileceğine inancınız artacaktır bu da size moral olarak geri dönecektir.

KPSS kaç ayda bir olur?

Sınav 2 senede bir olur. Başvurular Nisan-Mayıs aylarında olur.

Yorumlar

  1. y Avatar y dedi ki:

    süper