KPSS Taban Puanları

Makine Mühendisliği KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

Herhangi bir eğitim-öğretim kurumu mezunu birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı adını taşıyan sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan kendi mezun olduğu bölüme bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya mülakat ile alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma şansını yakalayabilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için listelemeye devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları makine mühendisliği bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 makine mühendisliği atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Makine mühendisliği mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapabilirler. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodlu kadrolara aitken diğeri ise makine mühendisi ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 4639 nitelik kodlu kadrolara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında makine mühendisliği mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 132 kontenjan vardı. Bu 132 kontenjanın 79’u 4001 nitelik kodu, yani herhangi bir lisans programından mezun olma şartı arayan kod, ile atanma şansı elde edilen kontenjanlara aitken diğer 53 kontenjan ise 4639 kodlu makine mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarının mühendis olarak atanma hakkı elde ettiği kontenjanlara aitti.

Bu kontenjanlara atamalar gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda makine mühendisliği mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en küçük puanın 87,190 olduğu, yine makine mühendisliği mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en büyük puanın ise 99,024 olduğu görülmektedir. Makine mühendisliği mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kontenjanların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, makine mühendisliği bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 makine muhendisligi atama taban puanlari

2019 1 kpss makine muhendisligi atama taban puanlari

Mezun olduğunuz makine mühendisliği bölümü son yıl yapılan yerleştirmelerde kaç taban puan ile kaldı öğrenmek isterseniz:

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 makine mühendisliği atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için bağlayıcı olacaktır.

** Açılan kadrolara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel şartlar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu