Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

​​​​​​​Malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği 2019 taban puanları kaçtır, malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği 2019 başarı sıralamaları kaçtır, 2019 malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği başarı sıralamaları ve taban puanları nasıl belli olur, 2018 yerleştirmelerine göre malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümü en büyük ve en küçük kaç bin sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevapları yazımızdadır.

01.06.2019
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS ile öğrenciler puan alırlar ve bu puanlar ile yaptıkları tercihler sonucu puanları yeterli ise bir yerlere yerleştirilirler. Bu yerleştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan sayısal veriler yani sıralama ve taban puan verileri ÖSYM’nin sonraki yıl tercih kılavuzuna koyduğu verilerdir. Bu sistem ile oluşturularak 2019 yılı tercih kılavuzlarına 2018 yerleştirmelerine göre konacak olan malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablosuna yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

<div></div>

MALZEME BİLİMİ VE NANOTEKNOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümüne rakam olarak ortaya çıkmış (dolmayan kontenjanlar dışında) en küçük taban puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmelerine göre yerleşen kişinin puanı 286,02694 ve sıralaması ise 185028 olarak görülmektedir. Malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümüne yerleştirmesi yapılmış bireyler içinde en büyük taban puan ve o puanın sıralaması ile yerleşen bireyin ise puanı 452,04487 ve sıralaması ise 23285 olarak belirlenmiştir. Adaylar eğer malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümüne ortalama bir üniversitede yerleşmeyi düşünüyor ise en azından sayısal puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında veya duruma göre aşağısında veya yukarısında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

MALZEME BİLİMİ VE NANOTEKNOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
TOBB EKONOMİ VE TEKN. ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. Malzeme Bilimi ve Nano. Müh.  Burslu     SAY 23285 452,04487
YEDİTEPE ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. Malzeme Bilimi ve Nano. Müh.  İNG.  Burslu    SAY 56623 393,43014
TOBB EKONOMİ VE TEKN. ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. Malzeme Bilimi ve Nano. Müh.  %50 İnd.     SAY 74963 368,95485
TOBB EKONOMİ VE TEKN. ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. Malzeme Bilimi ve Nano. Müh.  %25 İnd.     SAY 140324 310,76113
TOBB EKONOMİ VE TEKN. ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. Malzeme Bilimi ve Nano. Müh.  Ücretli     SAY 185028 286,02694
UŞAK ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Mühendislik Fak. Malzeme Bilimi ve Nano. Müh.  KKTC Uyruklu     SAY
YEDİTEPE ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. Malzeme Bilimi ve Nano. Müh.  İNG.  %50 İnd.    SAY Dolmadı Dolmadı
UŞAK ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Mühendislik Fak. Malzeme Bilimi ve Nano. Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı

<div></div>

<div></div>

*Yazımızda yer alan malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas içindeki bilgiler kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi web sitelerini lütfen düzenli olarak takip ediniz.

Üniversite sınavı, bölümler, mezun olununca yapılabilecek meslekler ve bunlar gibi eğitim ve kariyer planınıza dair tüm konularda kafanıza takılanları sorabileceğiniz tecrübeli yöneticileri ve üyeleri olan forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum Tercihini Yap’a ulaşmak için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan sayısal bilgiler için:

2018 YKS YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN SAYISAL BİLGİLER

2018 yerleştirmeleri sonrasında oluşan ve 4 yıllık tüm bölümleri kapsayan taban puan dosyası için:

2018 YERLEŞTİRMELERİNE GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmeleri sonrasında oluşan ve 4 yıllık tüm bölümleri kapsayan başarı sıralaması dosyası için:

►  2018 YERLEŞTİRMELERİNE GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI

** Dosyalar ve Tablo İçindeki Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

<div></div>

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.