Kamu Haber

Mehmet Selim Bağlı Kimdir?

Mehmet Selim Bağlı Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Bir çok bürokrat milletvekili seçimlerinde aday adayı olabilmek amacıyla görevinden istifa etti. Mehmet Selim Bağlı da bu bürokratlardan bir tanesi. Şanlıurfa’dan Ak Parti milletvekili aday adayı olan Bağlı, 1975 yılında Şanlıurfa’da merkezde doğdu.İlk ve orta öğretimini Şanlıurfa’da aldıktan sonra, Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nin Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan kısa süre sonra Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde ekonomi alanında   yüksek lisans ardından doktorasını tamamladı.

Milletvekili Maaşları 2023 Ne Kadar?

Bir yandan eğitimine ve akademik gelişime zaman ayıran Mehmet Selim Bağlı,diğer yandan Devlete hizmet etmeye devam etti. İlk kez 1999 yılında Maliye Bakanlığı bünyesinde, Devlet Muhasebe Uzman Yardımcısı olarak vazife yapmaya başlayan Bağlı, kısa bir süre sonra olan ocak 2000-2007 döneminde Başbakanlığa bağlı Yüksek Denetleme Kurulu’nda, Denetçi Yardımcısı ardından denetçi olarak görev yaptı. Kendisine verilen görevlerden alnının akıyla çıktı ardından 2007 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Meclis iç denetçi olarak görev yapmaya devam etti. Mehmet Selim Bağlı, 2013-2015 yıllları arasında ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı görevine ifa etti. kamu haber

Mehmet Selim Bağlı SGK Başkanlığı Süreci

Bürokraside 16 yıldır hizmetleri takdir gören, Dr. Mehmet Selim Bağlı, 18 Aralık 2015 tarihli kararname ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na atanarak SGK Kurum Başkanı olarak göreve başladı. SGK başkanlığı döneminde denetim personeli başta olmak üzere bir çok kadroya memur alımı yapan ve alım süreçlerini şeffaf şekilde yapmaya özen gösteren bir Başkan olarak anılmaya devam etmekte. Yönetimi sürecinde oldukça önemli çalışmalar yapılan ve kurum hafızasında iz bırakanlardan olmayı da başardı. Şimdi ise memleketi Şanlıurfa’dan milletvekili olmak için Ak Parti’ye başvuru yaptı, kulis bilgilerine göre ise aday olmasına olumlu bakılıyordu. Ancak milletvekilliği için aday gösterilmedi ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı görevine geri döndü.

Halihazırda evli ve dört çocuk babası olan Mehmet Selim Bağlı, doktor akademik unvanına sahiptir. Yabancı dil olarak iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir,bilindiği kadarıyla akademik çalışmalarına ara vermiştir.

CHP Milletvekili Özgür Özel Kimdir?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda Yeni Görev!

26 Aralık 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararına göre Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın imzası ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda Bakan Yardımcılığı görevine atanan Dr. Mehmet Selim BAĞLI, aslında daha öncesinde müsteşar yardımcılığı da yaptığı Bakanlığa yabancı bir bürokrat değil. Bu yeni görevinde nasıl uygulamalar yapacağı ise merak konusu.

 

Mehmet Selim Bağlı yeni görevi nedir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı olan Şanlıurfalı Dr. Mehmet Selim Bağlı’nın da görevi değişti. Bağlı, atama kararı ile birlikte bakanlık müşaviri oldu. Bağlı, sosyal medya hesabındaki Bakan Yardımcısı unvanını da sildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu