Muş'un İlçeleri Nelerdir? Muş İlçeleri

​​​​​​​Muş ilinin ilçeleri nelerdir, Muş kaç ilçesi var, Muş merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

10.05.2020
A+
A-

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Muş şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

MUŞ ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? MUŞ MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Muş şehrinde toplam 6 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Muş (Merkez) ilçesi iken en küçüğü ise Hasköy ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Muş ilçesi yine Muş (Merkez) iken en az nüfuslu Muş ilçesi ise Korkut ilçesidir.

Muş (Merkez) Muş’un merkez ilçesidir.

mus merkez ilceleri

<div></div>

MUŞ İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Muş ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Bulanık
  • Hasköy
  • Korkut
  • Malazgirt
  • Muş (Merkez)
  • Varto

mus ilceleri harita

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.