kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Petrol ve doğalgaz mühendisliği atama puanları KPSS 2020/1 içinde kaçla kapatmıştır, petrol ve doğalgaz mühendisliği atamaları hangi nitelik kodu ile gerçekleşmektedir, petrol ve doğalgaz mühendisliği mezunları başka hangi kod ile atanabilir, bu kodlara ayrılan kontenjan 2020/1 ataması içinde kaçtı gibi soruların cevaplarını ve KPSS 2020/1 petrol ve doğalgaz mühendisliği atama taban puanları listesini yazımızın içinde bulabilirsiniz.

Memur olmayı düşünen adaylar günümüz Türkiye’sinde KPSS’ye yani kamu personeli seçme sınavına girmelidirler. Tabi ki memur olmak için KPSS’ye girmek yeterli olmamaktadır. Adaylar mezun oldukları bölüme bağlı olarak belli bir puanı elde etmelidirler.

Merkezi atamalarda adayların alması gereken puan diğer memur alımlarına kıyasla biraz daha farklıdır. İşte biz sizlere fikir vermesi için bu puanları bölüm bazlı derleyerek sitemizde yayımlıyoruz. Bu yazımızda petrol ve doğalgaz mühendisliği KPSS 2020/1 atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 PETROL VE DOĞALGAZ MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Petrol ve doğalgaz mühendisliği mezunu olarak merkezi atamalarda atanmayı düşünen adayların iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapması gerekmektedir. Bunlardan ilki 4001 yani herhangi bir lisans programı mezununun başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodu iken diğeri ise 4565 yani petrol ve doğalgaz mühendisliği veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodudur.

2020/1 KPSS merkezi ataması için petrol ve doğalgaz mühendisliği mezunu olarak başvuru yapılabilecek 115 kadro bulunmakta idi. Bunlardan 115 adedi 4001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadrolara aitken 4565 yani petrol ve doğalgaz mühendisliği veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği özel kontenjan bulunmamaktaydı.

KPSS 2020/1 petrol ve doğalgaz mühendisliği atama puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

kpss 2020 1 petrol ve dogalgaz muhendisligi atama taban puanlari

KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak, paylaşımlarda bulunmak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi üyelerimiz ve yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer verdiğimiz bilgiler ve 2020/1 KPSS petrol ve doğalgaz mühendisliği atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.