KPSS Taban Puanları

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 GEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNELERİ MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 91,570 olduğu, yine gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 99,024 olduğu görülmektedir.

Gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 4736 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 79 kadro vardı. Bu 79 kadronun 79’u da 4001 nitelik kodu, yani herhangi bir lisans programından mezun olma şartı arayan kod, ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken 4736 kodlu gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği özel kadro bulunmamaktaydı. Gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

 

kpss 2019 1 gemi insaati ve gemi makineleri muhendisligi atama taban puanlari

<div></div>

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu