Piri Reis Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

28.12.2021
A+
A-

Piri Reis üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2021-2022 ne kadar, burs imkanları nelerdir, Piri Reis üniversitesi denizcilik fakültesi indirimi, ön lisans ve lisans kayıt ücreti nelerdir gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

Piri Reis Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

2008 yılında kurulan Piri Reis üniversitesinin kurucu vakfı Türk Deniz Eğitim Vakfıdır. Piri reis üniversitesinin kuruluş amaçları arasında Gemiadamı ihtiyacını karşılamak, gemiadamı yetiştirmek ve denizcilik ile ilgili kurumlara yardımcı olmaktır.

Piri Reis Üniversitesi bünyesinde denizcilik fakültesi, hukuk fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, mühendislik fakültesi, fen edebiyat fakültesi, denizcilik meslek yüksekokulu, İngilizce hazırlık bölümünü bulundurmaktadır. Ayrıca lisansüstü eğitim enstitüsü, sürekli eğitim merkezi ve simülatör merkezini de bünyesinde barındırmaktadır.

Nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak ve modern imkanlarla Türk denizciliğine yeni soluk getirmek için uğraşan Piri Reis üniversitesi öğrencilerine aynı zamanda staj için yer bulma sakıntısını da çözmektedir.

Piri Reis Üniversitesi öğrencilerine çeşitli spor aktiviteleri ve öğrenci kulüpleri ile öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Çeşitli okullara erasmus imkanı sağlayan üniversite aynı zamanda öğrencilerin dil gelişimine de katkı sağlamaktadır.

 

Piri Reis Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2021-2022

Piri Reis Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Denizcilik Fakültesi eğitim ücreti: 60.000 TL + KDV

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi eğitim ücreti: 60.000 TL + KDV

Mühendislik Fakültesi eğitim ücreti: 60.000 TL + KDV

Hukuk Fakültesi eğitim ücreti: 68.000 TL + KDV

Denizcilik Meslek Yüksekokulu eğitim ücreti: 38.500 TL + KDV

Lisans ve Önlisans İngilizce Hazırlık eğitim ücreti: 38.500 TL + KDV

 

Piri Reis Üniversitesi Bursları

Piri Reis Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Piri Reis Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

Şehit çocukları bursu: Piri Reis Üniversitesine yerleşen şehit ve gazi (birinci derece) yakınlarına %50 indirim uygulanır.

Kız öğrenci bursu: Piri Reis Üniversitesine yerleşen kız öğrencilerine ekstra %10 indirim uygulanır.

Sporcu bursu: Üniversite takımında yer alan ve spor branşlarında üstün başarı sağlayan öğrencilere %10 ile %100 arasında indirim uygulanır.

Kardeş öğrenci bursu: Piri Reis Üniversitesine kayıt yapan kardeş öğrencilerin her birine %5’er indirim uygulanır.

Denizcilik meslek lisesi bursu: Anadolu Denizcilik Teknik Meslek Lisesi ve Anadolu Denizcilik Meslek lisesi mezunu olan öğrenciler üniversitenin lisans veya önlisans programına yerleşmesi durumunda bölüm ücretli ise %25, bölüm %50 burslu ise ekstra %10 indirim uygulanır.

Başarı bursu: Piri Reis Üniversitesinde okuyan öğrencinin GANO ‘su 3.00 ve üzeri ise %10, %40, %75 oranında indirim uygulanır.

 

Piri Reis Üniversitesi Denizcilik Fakültesi İndirimi

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği (İngilizce): %50 burslu bölümlerde ilk tercihte +%50 indirim, ikinci tercihte +%20 indirim uygulanır. Ücretli bölümlerin tercih edilmesi durumunda ilk 3 tercihte +%40 indirim uygulanır.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği (İngilizce): %50 burslu bölümlerde ilk tercihte +%50 indirim, ikinci tercihte +%20 indirim uygulanır. Ücretli bölümlerin tercih edilmesi durumunda ilk 3 tercihte +%40 indirim uygulanır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.