kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Yeditepe Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Yeditepe üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2023 ne kadar, Yeditepe Üniversitesi Eğitimi Burs İmkanları nelerdir? Yeditepe üniversitesi ön lisans ve lisans kayıt ücreti ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

Yaşar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Yeditepe Üniversitesi Hakkında

1996 yılında kurulan Yeditepe Üniversitesi akademik faaliyetlerini; Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, İletişim, Hukuk, İktisadi ve İdari bilimler, Diş Hekimliği, Eczacılık, Mimarlık, Eğitim, Mühendislik, Tıp, Sağlık Bilimleri ve Ticari bilimler olmak üzere sürdürmektedir. İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulan üniversite bünyesinde 13 fakülte, 2 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu barındırmaktadır.

Eğitim dili İngilizce olan üniversitede aynı zamanda Almanca, Rusça ve Fransızca da eğitim verilmektedir. Birçok alanda öncü, araştırmacı ve yenilikçi düşünce ile gençleri en iyi şekilde yetiştirmeyi amaçlayan Yeditepe üniversitesi bilgi çağına yönelik bir eğitim sürdürmektedir.

2017-2018 yılları arasında Green Metric (Dünyanın en yeşil üniversitelerini belirleyen platform) Yeditepe Üniversitesini Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasından birinci seçmiştir. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi bir ilki de gerçekleştirerek kurduğu güneş enerji sistemi ile kendi enerjisini üretip kullanan tek üniversite özelliğine sahiptir.

Modern mimari yapıya sahip olan Yeditepe Üniversitesi öğrencilerin kültür, sanat, eğitim ve spor alanındaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş bir donanıma sahiptir. Eğitim konusunda geniş bir yelpazeye sahip olan Yeditepe üniversitesi, bünyesindeki öğrencilere çift ana dal, yan dal ve yurt dışı eğitim olanakları sunmaktadır. Ayrıca üniversitede 44 öğrenci kulübü bulunmakta ve 42 spor branşı ile birlikte üniversiteler arasında üst sıralarda yer alan Yeditepe, öğrencilerine çeşit çeşit imkan sunmaktadır.

Birçok yurtdışı üniversiteleriyle anlaşması olan Yeditepe üniversitesi öğrencilerine farklı kültürleri tanıma, dillerini geliştirme ve kültürlerarası iletişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca Yeditepe üniversitesi birçok üniversiteyi geride bırakarak en fazla Avrupalı değişim öğrencisi konuk etme özelliğine sahiptir. Öğrencilerini geleceğin dünyasına hazırlayan üniversite, uygulamalı eğitimlerinin yanı sıra teorikte de gerekli bilgi ve donanımı sunmaktadır. Kampüs alanında her türlü imkanı sağlayan, kültürel farklılıklara ev sahibi olan üniversite öğrencilerine güzel bir yaşam alanı ile hizmet etmektedir.

Kampüste bir çok kültürel ve sosyal etkinliklere imkan sunan, öğrenci kulüplerinden tutun da spor olanaklarına kadar bir çok ayrıntı düşünülmüş ve buna göre de düzenlemeler yapılmıştır.

Yeditepe Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2023

Yeditepe Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Diş Hekimliği Fakültesi: 155.000 TL

Tıp Fakültesi:  150.000 TL

Eczacılık Fakültesi:  120.000 TL

Hukuk Fakültesi:  110.000 TL

Mühendislik Fakültesi: 102.000 TL

Mimarlık fakültesi (Mimarlık Programı):102.000 TL

Mimarlık Fakültesi (Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, Kentsel tasarım ve Peyzaj Mimarlığı): 102.000 TL

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: 90.000 TL

İletişim Fakültesi: 90.000 TL

Ticari Bilimler Fakültesi: 90.000 TL

Fen- Edebiyat Fakültesi: 90.000 TL

Güzel Sanatlar Fakültesi:  80.000 TL

Eğitim Fakültesi: 77.500 TL

Sağlık Bilimleri Fakültesi: 77.500 TL

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu: 60.000 TL

Meslek Yüksekokulu: 52.500 TL

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yabancı Dil Hazırlık Programı Dönem Ücreti: 30.000 TL

Meslek Yüksekokulu Yabancı Dil Hazırlık Programı Dönem Ücreti: 27.000 TL

Diğer Programların Yabancı Dil Hazırlık Programları Dönem Ücreti: 45.000 TL

NOT: Ücretlere KDV dahil değildir.

Yeditepe Üniversitesi Eğitimi Burs İmkanları

Yeditepe Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Yeditepe Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

Sayısal, sözel ve eşit ağırlık puan türüyle programa yerleşen öğrenciler zorunlu hazırlık sınıfı ve normal öğretim süresi boyunca 9 ay süreyle;

İlk 100’e giren öğrencilere ayda 1.750 TL

İlk 500’e giren öğrencilere ayda 1.500 TL

İlk 1000’e giren öğrencilere ayda 1.250 TL

İlk 2000’e giren öğrencilere ayda 1.000 TL

İlk 5000’e giren öğrencilere ayda 750 TL burs imkanı sunulmaktadır.

Bunların yanı sıra öğrencilere spor imkanlarından ücretsiz yararlanma hakkı da mevcuttur.

Yeditepe Üniversitesi lisans programı mezunu olan kişilerin çocuklarına Tercih listesinde Yeditepe üniversitesini ilk 5’e yazmaları durumunda;

Ücretli programlarda ilgili öğretim ücretine %20 indirim

%50 indirimli programlarda ise öğretim ücretinin kalanına %20 indirim uygulanır.

Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Yeditepe Üniversitesi Yurt İmkanları

Yeditepe Üniversitesi yerleşke yakınlarında kız ve erkek öğrencilerin barınmaları için pek çok yurt imkanı bulunmaktadır. Sizler de üniversite yerleşkesine yakın istediğiniz imkanlara sahip, yurtlarla görüşebilir ve sağladığı imkan durumlarına göre size uygun olanı seçebilirsiniz.

Yeditepe tercih indirimi var mı?

Üniversitemizde bölüm tercih sırası indirimi bulunmamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.