kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Psikolog KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2020/14 psikolog atama taban puanları kaçta kapattı? En düşük ve en yüksek psikolog atama puanları kaçtır? 2020/14 içinde psikolog için kaç kontenjan vardı?

Psikolog KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

Türkiye’de birçok insanın hayali garanti bir iş sahibi olmak, daha doğrusu memur olmaktır. Memur olmak, kamu personeli olmak birçok açıdan avantaj sahibi olmak demektir ve bu yüzden de kamuya girme arzusu yüksektir. Tabi ki kamu personeli olabilmek için de bireylerin bir takım şartları taşıyor olması gerekmektedir. Bunların başında da KPSS’ye girerek yeterli bir puan almak gelmektedir. Yeterli puan olarak görülebilecek puan değişkenlik gösterebilse de adayların özellikle merkezi atamalarda alması gereken puanlar önceki atamalardan yola çıkılarak öngörülebilir. Bu anlamda fikir sahibi olmanız için İlgili kuruluşların talebi ile ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi atamaların atama puanları listelerini derlemeye çalışıyoruz. Yazımızda KPSS 2020/14 merkezi ataması içinde gerçekleşen psikolog atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

PSİKOLOG ATAMA TABAN PUANLARI KPSS 2020/14

Sağlık bakanlığı özellikle pandeminin de etkisi ile 2020 senesi içinde oldukça fazla alım yaptı ve bu alımlardan bir tanesi de 2020/14 oldu. Bu atamada toplam 12000 personel alımı gerçekleşirken psikolog için ayrılan kontenjan ise 100 olarak gerçekleşti.

2020/14 atamalarında psikolog mesleğine yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 98,116 olarak görülürken 2020/14 en küçük psikolog atama taban puanı ise 89,833 olarak ortaya çıkmıştır. En yüksek puan ile psikolog mesleğine atanan aday Kayseri iline atanmışken en küçük puan ile psikolog olan aday ise Şanlıurfa iline yerleşmiştir.

Psikolog mesleğine ayrılan tüm kontenjanların 2020/14 merkezi ataması içinde yer alan KPSS 2020/14 psikolog atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2020 14 psikolog atama taban puanlari

kpss psikolog 2020 14 atama puanlari

Memur, kamu personeli olmak isteyen kamu personeli adayı bireylerin fikir alışverişinde bulunduğu, KPSS, kurumlar ve atamalar hakkında bilgi alabildiği forum sayfalarımıza FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresinden ulaşabilirsiniz.

Mezun olduğunuz psikoloji bölümüne en son yerleştirmelerde kaç puan ile yerleşildiğini merak ediyorsanız ilgili içeriğimize de göz atabilirsiniz.

* Psikolog 2020/14 KPSS merkezi atama taban puanları listesi ve diğer bilgiler ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuz ve yine ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgiler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin en son yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.