kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Aktüerya KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 aktüerya atama taban puanları kaçlardadır, aktüerya atamaları hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kontenjan bulunuyordu, bunun dışında aktüerya mezunları hangi kadrolara atanabilmektedir, aktüerya bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi ataması içinde kaç adetti, aktüerya mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en yüksek kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına yazımızdan erişebilirsiniz.

2018 KPSS puanı üzerinden tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan biri de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adaylarının bazı kadrolara yerleşmesi gerçekleştirildi. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere yol göstermesi amacıyla listelemeye devam ediyoruz. Aşağıda aktüerya mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 aktüerya atama taban puanları listesinin görselini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 AKTÜERYA ATAMA TABAN PUANLARI

Aktüerya mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik kodu devreye girmektedir. Bunlardan biri herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapabilmesine olanak tanıyan 4001 nitelik kodu iken aktüerya ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4471 numaralı nitelik kodudur.

Aktüerya mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 79 kontenjan vardı. Bunlardan 79 tanesi de 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapma hakkı olan kadrolara aitken 4471 nitelik koduna yani aktüerya ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan özel kontenjan ne yazık ki bulunmamaktaydı.

Taban puanlarına baktığımızda ise aktüerya mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 91,570 olduğu görülürken en büyük taban puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 aktüerya KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 aktuerya atama taban puanlari

* Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler ve aktüerya KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi internet sayfasındaki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı açıklama dikkate alınmak zorundadır.

** Kadrolara atanmak için bazen özel şartlar ve açıklamalar aranmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.