KPSS Taban Puanları

Radyo Televizyon ve Sinema KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

KPSS 2018/2 merkezi atama ile yerleştirme süreci ÖSYM tarafından tamamlandı ve memur adayı olan bireylerin bir bölümü kamuda memur olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, radyo, televizyon ve sinema mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait radyo, televizyon ve sinema KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tabloyu yazının en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla radyo, televizyon ve sinema bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da radyo, televizyon ve sinema ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4285 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde radyo, televizyon ve sinema mezunlarının tercih edebileceği toplam 120 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken radyo, televizyon ve sinema ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4285 nitelik kodu ile tercih edilebilecek kadrolara kontenjan ayrılmamıştı.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan radyo, televizyon ve sinema KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Iğdır Üniversitesi’ne (Şoför) (Iğdır) ait olduğu ve 90,120 puan ile kapattığı görünmektedir. Radyo, televizyon ve sinema mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak radyo, televizyon ve sinema bölümü mezunlarının en küçük puan civarında puan alması durumunda merkezi atamalarda açılan kontenjanlara yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, radyo, televizyon ve sinema mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve radyo, televizyon ve sinema KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru geçerli olacağı için ÖSYM resmi websitesindeki duyurular kısmını sıklıkla ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

** Radyo, televizyon ve sinema atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu sebep ile atama için ayrılan kadroların tamamını içeren listeye BURAYI kullanarak inceleyebilir ve nitelik kodlarını da bakmak için BURADAN ilgili sayfaya yönlendirilebilirsiniz.

kpss 2018 2 radyo televizyon ve sinema atama taban puanlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu