kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık KPSS 2018/2 atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, rehberlik ve psikolojik danışmanlık ve benzeri bölümler mezunları için KPSS merkezi atama kadrolarını tercih etmeye yarayan özel kod kaçtır, bu koda özel kontenjan sayısı 2018/2 atamaları için kaçtı, KPSS 2018/2 içinde rehberlik ve psikolojik danışmanlık (PDR) mezunlarının tercih edebileceği toplam kontenjan kaçtı, bu kontenjanlara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan en yüksek ve en düşük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

KPSS 2018/2 merkezi atama ile yerleştirme süreci sona erdi ve adayların bir kısmı kamu personeli olurken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait rehberlik ve psikolojik danışmanlık KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tabloya yazının en altındaki görselden ulaşabilirsiniz. KPSS Taban Puanları

(PDR) KPSS 2018/2 REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da rehberlik ve psikolojik danışmanlık (PDR) ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4133 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunlarının tercih edebileceği toplam 120 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken rehberlik ve psikolojik danışmanlık ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4133 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadro ne yazık ki bulunmamaktaydı.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan rehberlik ve psikolojik danışmanlık KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Iğdır Üniversitesi’ne (Şoför) (Iğdır) ait olduğu ve 90,120 puan ile kapattığı görünmektedir. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunlarının bu aralıklarda veya iki puan civarında aşağıda alması halinde merkezi atamalardan biri ile bir yerlere yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, rehberlik ve psikolojik danışmanlık (PDR) mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve rehberlik ve psikolojik danışmanlık KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı en son duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM duyurular kısmını belirli aralıklar ile ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

** Rehberlik ve psikolojik danışmanlık atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu nedenle ilgili kadroların tamamını içeren dosyaya BURADAN göz atabilirsiniz ve nitelik kodlarına incelemek için de BURADAN ilgili sayfaya yönlenebilirsiniz.

PDR 2019 TABAN PUANLARINA BURADAN GÖZ ATABİLİRSİNİZ

kpss 2018 2 rehberlik ve psikolojik danismanlik pdr atama taban puanlari

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.