kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Rize Fen Liseleri 2019 Taban Puanları

Rize ilinde kaç tane fen lisesi bulunmaktadır, Rize fen liseleri taban puanları 2019 kaçlardadır, bu puanlar hangi tarihli yerleştirme sonucunun puanlarıdır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Rize ilinde kaç tane fen lisesi bulunmaktadır, Rize fen liseleri taban puanları 2019 kaçlardadır, Rize fen liseleri için en yüksek ve en düşük taban puanlar kaçtır, bu puanlar hangi tarihli yerleştirme sonucunun puanlarıdır, Rize fen liseleri içinde ayrılmış olan kontenjan sayısı 2018 yılı tercihleri için kaçtır gibi soruların cevaplarına ve Rize fen liseleri taban puanları görseline yazımızı okuyarak erişebilirsiniz.

Liseye Geçiş Sistemi (LGS) adı almış olan ortaöğretim kurumlarına,liselere yerleşmek için girilen sınav gerçekleştirildi, adaylar puanlar aldılar ve tercihler yaptılar. Bu tercihler sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) adayların yerleştirmelerini yaptı. Bu yerleştirme sonuçları her yıl olduğu gibi bir sonraki yıl sınava girip tercihte bulunacak adayları da ilgilendiriyor.Çünkü bu veriler, bilgiler adayların kaç puan almaya çalışması gerektiğine ve tercihlerinde, puanı ile nereleri yazabileceğine bir yol gösterici konumunda yer alıyor. Fakat bu verileri kati kural olarak almak doğru değil çünkü her yılın sınavı kendi içinde değerlendirilmeli, sınav kolay olduğu zaman puanların yükseleceği, zor olduğunda ise düşeceği unutulmamalıdır.

Yine de dediğimiz gibi fikir vermek, yol göstermek açısından bizler fen liseleri taban puanları verilerini hazırlamaya devam ediyoruz.

RİZE FEN LİSELERİ TABAN PUANLARI 2019

Rize fen liseleri 2019 taban puanları görselimiz aşağıdadır. Görseli incelemeden genel bilgiler verdiğimiz yazımızı incelemenizde yarar var.

Rize fen liseleri taban puanları olarak yayımladığımız listedeki puanlar 30 Temmuz 2018 tarihinde yapılan yerleştirmelerin puanları. Burada bulunan puanlara göre Rize ilinde yer alan fen liseleri içinde en düşük puan ile kapatan Pazar Fen Lisesi olmuştur ve bu puan 325,8074’tür. En yüksek ise Rize Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi kapatmış olup bu puan ise 388,6196’dır.

2018 yılında Rize’de bulunan fen liseleri içinde tercih edilebilecek kontenjan sayısı 450 olarak karşımıza çıkmaktadır. Liselerin hepsi 90 kontenjan açmıştır. Hangi liselerin ne kadar kontenjan açtığını yine aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

Rize’de toplam 5 adet fen lisesi bulunmaktadır. Bunlar, Rize Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi, Güneysu Şehit Kemal Mutlu Fen Lisesi, İMKB Fen Lisesi, Ardeşen Şehit Ömer Halisdemir Fen Lisesi ve Pazar Fen Lisesi’dir. Üniversite Rehberi

LGS, tercihler, liseler, üniversiteler ve bunlar hakkındaki tüm konularda merak ettiklerinizi, sorularınızı, paylaşımlarınızı TERCİHİNİ YAP FORUM sayfasına gelerek yapabilir ve cevaplar ile etkileşimler alabilirsiniz.

*Yukarıda bahsi geçen bilgiler ve veriler MEB’in resmi web sitesi ve diğer kaynaklarından derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte MEB’in yapacağı duyuru esas olacağı için MEB duyurular kısmını ve web sitesinin diğer kısımlarını düzenli olarak ziyaret etmeyi ihmal etmeyiniz. Biz yazılarımızı güncellemeye çalışacaksak da resmi bir kurumun internet sitesini düzenli takip etmek sizler için faydalı olacaktır.

5459 1 17b9e9569c1919504ca93ede1eb0d33a

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.