Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 Atama Taban Puanları

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 atama sonuçları ÖSYM tarafından dün açıklandı. Adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavında aldıkları puanlarla KPSS 2019/7 bazı kamu kurum ve kuruluşların merkezi yerleştirme sonuçlarına göre atandı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen atamaların, sonuçlanmasıyla birlikte atama taban puanları da belirlenmiş oldu. Biz de Sağlık Bakanlığına atanmak isteyen arkadaşlarımız için, Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 atama taban puanlarını listelemeye çalıştık.

A+
A-

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 sözleşmeli personel alımında 8.845 kişilik kontenjan açıldı. Kontenjanlar lisans ve önlisans mezunlarına çok sayıda, ortaöğretim mezunları içinde görece az sayıda belirlendi. Bu atama ile birlikte 4.843 lisans mezunu, 3.172 önlisans mezunu ve 830 ortaöğretim mezununun ataması yapılmıştır. Bakanlık bu atamalar içerisinde bir çok kadro ve pozisyona yer vermiştir. En çok atama yapılan kadrolar: Hemşire, Ebe ve İlk ve Acil Yardım Teknikeri kadrosu olmuştur. Yapılan merkezi atamada herhangi bir mülakat olmayıp, adayların aldıkları puanlara göre atama yapılmıştır. Atama işlemleri ÖSYM tarafından koordine edilerek, atama sonuçları da Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden açıklanmıştır.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 Kontenjanları

8.845 kişinin ataması yapılan merkezi atamada 3.236’sı lisans mezunu ve 527’si ortaöğretim mezunu olan 3.763 kontenjan hemşire kadrosuna, 1.091 kontenjan ebe kadrosuna, 617 kontenjan ilk ve acil yardım teknikeri ve 469 kontenjan da önlisans mezunu tıbbi sekreter kadrosuna ayrılmıştır. Atamanın büyük bölümü lisans mezunları için 4.843 kontenjan olarak ayrılmıştır. Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 sözleşmeli personel alımlarına ait bütün kontenjanları aşağıda yer alan yazı içerisinde görebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 Lisans Atama Taban Puanları

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 atamalarında toplam 4.843 lisans mezunu ataması yapılmıştır Bu atama içerisinde 3.236 kişi hemşirelik bölümü mezunlarına ve 1.091 kişi de ebelik bölümü mezunlarına ayrılmıştır. Diğer bölümler içinde güzel rakamlarda kadroya yer verilmiştir. Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 lisans atama taban puanları aşağıdaki puanlarda kalmıştır:

 • Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Tıbbi Biyolojik Bilimler ve Moleküler Biyoloji bölümü mezunlarının – Biyolog olarak atama taban puanı 86,826 puanla Kars T.C. Sağlık Bakanlığı Harakani Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Çocuk Gelişimi, Çocuk Sağlığı ve Gelişimi ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü mezunlarının – Çocuk Gelişimcisi olarak atama taban puanı 81,946 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Dil ve Konuşma Terapisi bölümü mezunlarının – Dil ve Konuşma Terapisti olarak atama taban puanı 72,418 puanla Van T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunlarının – Diyetisyen olarak atama taban puanı 91,088 puanla Sivas T.C. Sağlık Bakanlığı Gemerek Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Ebelik bölümü mezunlarının – Ebe olarak atama taban puanı 65,352 puanla Kars Digor Toplum Sağlığı Merkezi Türkmeşen Sağlık Evi olmuştur.
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü mezunlarının – Fizyoterapist olarak atama taban puanı 89,861 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İstanbul Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eah olmuştur.
 • Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri ve Sağlık Memurluğu bölümü mezunlarının – Hemşire olarak atama taban puanı 73,892 puanla Niğde Çamardı İlçe Devlet Hastanesi Eynelli Sağlık Evi olmuştur.

 • Ergoterapi bölümü mezunlarının – İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist) olarak atama taban puanı 82,972 puanla Van T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Odyoloji bölümü mezunlarının – Odyolog olarak atama taban puanı 85,357 puanla Erzurum T.C. Sağlık Bakanlığı Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi olmuştur.
 • Perfüzyonist atama taban puanı 59,989 puanla Ağrı T.C. Sağlık Bakanlığı Ağrı Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Psikoloji bölümü mezunlarının – Psikolog olarak atama taban puanı 83,549 puanla Bayburt Merkez Toplum Sağlığı Merkezi olmuştur.
 • Sağlık Fizikçisi atama taban puanı 65,691 puanla Kütahya T.C. Sağlık Bakanlığı Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Sosyal Hizmetler / Sosyal Hizmet ve Sosyal Çalışmacı Sosyal Çalışmalar bölümü mezunları – Sosyal Çalışmacı olarak atama tabanı puanı 83,788 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 Önlisans Atama Taban Puanları

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 atamalarında toplam 3.172 önlisans mezunu ataması yapılmıştır. Bu atamada 617 tanesi ilk ve acil yardım teknikeri ve 469 tanesi de tıbbi sekreter ataması yapılmıştır. Sağlık Bakanlığına önlisans mezunu sözleşmeli personel alımına ilişkin diğer kadro ve pozisyonlara açılan kontenjanlar şunlardır: 460 kişilik Laboratuvar Teknikeri kadrosu, 409 kişilik Röntgen Teknikeri kadrosu ve 408 kişilik Anestezi Teknikeri kadrosuna yer verilmiştir. Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 önlisans atama taban puanları aşağıdaki şekilde kalmıştır:

 • Adli Tıp, Adli Tıp Teknikerliği ve Otopsi Yardımcılığı bölüm mezunlarının – Adli Tıp sağlık teknikeri olarak atama taban puanı 76,886 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Ağız Diş Sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Teknik Sekreterliği ve Diş Hekimliği-Hijyen bölümü mezunlarının – Ağız ve Diş Sağlığı Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 83,783 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Ataşehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olmuştur.
 • Ameliyathane Hizmetleri, Cerrahi, Ameliyathane Teknikerliği ve Cerrahi Teknikerliği bölümü mezunlarının – Ameliyat Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 83,717 puanla Yozgat T.C. Sağlık Bakanlığı Yerköy Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Anestezi ve Anestezi Teknikerliği bölümü mezunlarının – Anestezi Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 86,092 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.

hemyire 1

 • Çevre, Çevre Koruma, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Çevre Sağlığı ve Çevre Koruma ve Kontrol bölümü mezunlarının – Çevre Sağlığı Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 73,094 puanla Erzincan T.C. Sağlık Bakanlığı Çayırlı İlçe Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Diş Protez, Diş Protez Teknikerliği, Diş Protez Teknolojisi bölümü mezunlarının – Dış Protez Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 78,920 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Büyükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmuştur.
 • Diyaliz bölümü mezunlarının – Diyaliz Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 83,669 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Eczane Teknikerliği ve Eczane Hizmetleri bölümü mezunlarının – Eczane Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 70,486 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Elektronörofizyoloji bölümü mezunlarının – Elektronörofizyoloji Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 84,141 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Evde Hasta Bakımı bölümü mezunlarının – Evde Bakım Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 78,295 puanla Giresun T.C. Sağlık Bakanlığı Tirebolu Devlet Hastanesi olmuştur.

 • Hidroterapi, Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü mezunlarının – Fizik Tedavi Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 88,896 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Silivri Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Acil Bakım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım, Acil Yardım Teknikerliği, Paramedik, Ambulans ve Acil Bakım ve İlk ve Acil Yardım bölümü mezunlarının – İlk ve Acil Yardım Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 85,992 puanla İstanbul Sultangazi 8 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olmuştur.
 • İş ve Uğraşı Terapisi bölümü mezunlarının – İş ve Uğraşı Terapisti Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 79,994 puanla İzmir T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Tıbbi Laboratuvar, Sağlık Laboratuvarı ve Tıbbi Laboratuar Teknikleri / Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümü mezunlarının – Laboratuvar Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 83,684 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İstinye Devlet Hastanesi olmuştur.
 • Odiometri / Odyometri bölümü mezunlarının – Odyometri Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 85,047 puanla T.C. Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Protez ve Ortez ve Ortopedik Protez ve Ortez bölümü mezunlarının – Ortopedi Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 77,839 puanla Çorum T.C. Sağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Patoloji Laboratuvar ve Patoloji Laboratuvar Teknikleri bölümü mezunlarının – Patolojik Anatomi Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 82,639 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İstanbul Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eah olmuştur.
 • Radyoterapi bölümü mezunlarının – Radyoterapi Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 83,245 puanla Erzurum T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Radyoloji ve Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümü mezunlarının – Röntgen Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 84,864 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.
 • Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü mezunlarının – Tıbbi Sekreter Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 81,840 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İstanbul Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eah olmuştur.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 Ortaöğretim Atama Taban Puanları

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 atamalarında toplam 830 ortaöğretim mezunu ataması yapılmıştır. Bu atamalarda ortaöğretim mezunları için hemşirelik ve ilk ve acil yardım sağlık teknisyeni kadrolarıdır. Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/7 ortaöğretim atama taban puanları aşağıdaki şekilde kalmıştır:

 • Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu – Hemşirelik Dalı, Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu – Sağlık Memurluğu Dalı ve Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu – Ebelik-Hemşirelik Dalı mezunlarının – Hemşire olarak atama taban puanı 84,847 puanla İstanbul T.C. Sağlık Bakanlığı Sbü İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eah kalmıştır.
 • Acil Sağlık Hizmetleri – Acil Tıp Teknisyenliği Dalı mezunlarının – İlk ve Acil Yardım Sağlık Teknisyeni olarak atama taban puanı 83,011 puanla Şırnak Güçlükonak 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olmuştur.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
 1. Yusuf Taş dedi ki:

  eczane hizmetleri/teknikerleri 2019da kaç alım yaptı yardımcı olur musunuz