kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Samsun Fen Liseleri 2019 Taban Puanları

Samsun ilinde kaç tane fen lisesi bulunmaktadır, Samsun fen liseleri taban puanları 2019 kaçlardadır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Samsun ilinde kaç tane fen lisesi bulunmaktadır, Samsun fen liseleri taban puanları 2019 kaçlardadır, Samsun fen liseleri için en yüksek ve en düşük taban puanlar kaçtır, bu puanlar hangi tarihli yerleştirme sonucunun puanlarıdır, Samsun fen liseleri içinde ayrılmış olan kontenjan sayısı 2018 yılı tercihleri için kaçtır gibi soruların cevaplarına ve Samsun fen liseleri taban puanları görseline yazımızı okuyarak erişebilirsiniz.

Liseye Geçiş Sistemi (LGS) ismini alan liselere yerleşmek için girilen sınav gerçekleştirildi, adaylar puanlar aldılar ve tercihler yaptılar.Bu tercihler sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ortaöğretim kurumları adaylarının yerleştirmelerini yaptı. Bu yerleştirme sonuçları her yıl olduğu gibi bir sonraki yıl sınava girip tercihte bulunacak öğrencileri ilgilendiriyor.Çünkü bu bilgiler adayların kaç puan almaya çalışması gerektiğine ve tercihlerinde, puanları ile nereleri yazabileceğine bir fikir verici konumunda yer alıyor. Fakat bu verileri kural olarak kesin kabul etmek doğru değil çünkü her yılın sınavı kendi içinde değerlendirilmeli, sınav kolay olduğu anda puanların yükseleceği, zor olduğu zaman ise düşeceği unutulmamalıdır.

Yine de dediğimiz gibi fikir vermek açısından bizler fen liseleri taban puanları verilerini hazırlamaya devam ediyoruz.

SAMSUN FEN LİSELERİ TABAN PUANLARI 2019

Samsun fen liseleri 2019 taban puanları görselimiz aşağıdadır. Görseli incelemeden genel bilgiler verdiğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

Samsun fen liseleri taban puanları olarak yayımladığımız listedeki puanlar 30 Temmuz 2018 tarihinde yapılan yerleştirmelerin puanları. Burada bulunan puanlara göre Samsun ilinde yer alan fen liseleri içinde en düşük puan ile kapatan Vezirköprü Hatice-Kemal Kayalıoğlu Fen Lisesi olmuştur ve bu puan 328,9462’dir. En yüksek ise Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi kapatmış olup bu puan ise 423,4445’tir.

2018 yılında Samsun’da bulunan fen liseleri içinde tercih edilebilecek kontenjan sayısı 1080 olarak karşımıza çıkmaktadır. Samsun fen liselerinin hepsi 120 kontenjan açmıştır. Hangi liselerin ne kadar kontenjan açtığını yine aşağıdaki görselimiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Samsun’da toplam 9 adet fen lisesi bulunmaktadır. Bunlar, Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi, Aziz Atik Fen Lisesi, Bafra Fen Lisesi, Çarşamba Fen Lisesi, Kozluk OMV Fen Lisesi, Rıdvan Çelikel Fen Lisesi, Havza Fen Lisesi,Akpınar Fen Lisesi ve Vezirköprü Hatice-Kemal Kayalıoğlu Fen Lisesi’dir.

LGS, lise tercihleri, üniversiteler ve bunlar hakkındaki tüm konularda merak ettiklerinizi, sorularınızı, paylaşımlarınızı TERCİHİNİ YAP FORUM sayfasına gelerek yapabilir ve yöneticilerimizin cevapları ile etkileşimler alabilirsiniz. Üniversite Rehberi

*Yukarıda bahsi geçen bilgiler ve veriler MEB’in web sitesi ve diğer kaynaklarından derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte MEB’in yapacağı duyuru esas olacağı için MEB resmi web sitesindeki duyurular kısmını ve web sitesinin diğer kısımlarını düzenli olarak ziyaret etmeyi ihmal etmeyiniz. Biz yazılarımızı güncellemeye çalışacaksak da resmi bir kurumun internet sitesini düzenli takip etmek sizler için faydalı olacaktır.

5463 1 0a6e97612582d3bafa9f9ac54b942c32

Yorumlar

  1. yusuf kadir özkan Avatar yusuf kadir özkan dedi ki:

    be yusuf kadir özkan hedef bafra diyorum ben 2020 yılında LGSye giricem neden hedef bafra çünkü girdiğim deneme sonuçları bafrayı gösteriyor