kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Sigortacılık ve sosyal güvenlik atama puanları KPSS 2020/1 içinde kaçla kapatmıştır, sigortacılık ve sosyal güvenlik atamaları hangi nitelik kodu ile gerçekleşmektedir, sigortacılık ve sosyal güvenlik mezunları başka hangi kod ile atanabilir, bu kodlara ayrılan kontenjan 2020/1 ataması içinde kaçtı gibi soruların cevaplarını ve KPSS 2020/1 sigortacılık ve sosyal güvenlik atama taban puanları listesini yazımızın içinde bulabilirsiniz.

Memur olmayı düşünen adaylar günümüz Türkiye’sinde KPSS’ye yani kamu personeli seçme sınavına girmelidirler. Tabi ki memur olmak için KPSS’ye girmek yeterli olmamaktadır. Adaylar mezun oldukları bölüme bağlı olarak belli bir puanı elde etmelidirler.

Merkezi atamalarda adayların alması gereken puan diğer memur alımlarına kıyasla biraz daha farklıdır. İşte biz sizlere fikir vermesi için bu puanları bölüm bazlı derleyerek sitemizde yayımlıyoruz. Bu yazımızda sigortacılık ve sosyal güvenlik KPSS 2020/1 atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 SİGORTACILIK VE SOSYAL GÜVENLİK ATAMA TABAN PUANLARI

Sigortacılık ve sosyal güvenlik mezunu olarak merkezi atamalarda atanmayı düşünen adayların iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapması gerekmektedir. Bunlardan ilki 4001 yani herhangi bir lisans programı mezununun başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodu iken diğeri ise 4463 yani sigortacılık ve sosyal güvenlik veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodudur.

2020/1 KPSS merkezi ataması için sigortacılık ve sosyal güvenlik mezunu olarak başvuru yapılabilecek 265 kadro bulunmakta idi. Bunlardan 115 adedi 4001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadrolara aitken kalan 150 tanesi ise 4463 yani sigortacılık ve sosyal güvenlik veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitti.

KPSS 2020/1 sigortacılık ve sosyal güvenlik atama puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

kpss 2020 1 sigortacilik ve sosyal guvenlik atama taban puanlari

2020 1 kpss sigortacilik ve sosyal guvenlik atama taban puanlari

KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak, paylaşımlarda bulunmak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi üyelerimiz ve yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer verdiğimiz bilgiler ve 2020/1 KPSS sigortacılık ve sosyal güvenlik atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

  1. Umeyir dedi ki:

    68.3 ile atabilir miyim ?