2 Yıllık Pazarlama KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​2 yıllık pazarlama mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, pazarlama bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 pazarlama atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, önlisans pazarlama atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında pazarlama mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

12.11.2019
A+
A-

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları pazarlama bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 önlisans pazarlama atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 PAZARLAMA ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda 2 yıllık pazarlama mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 87,098 olduğu, yine pazarlama mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 97,651 olduğu görülmektedir.

Pazarlama mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm önlisans mezunlarının başvuru yapabildiği 3001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise pazarlama ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 3167 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

<div></div>

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında pazarlama mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 4 kadro vardı. Bu 4 kadronun 3’ü 3001 nitelik kodu, yani herhangi bir önlisans programından mezun olma şartı arayan kod ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken diğer 1 kadro ise 3167 kodlu pazarlama ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği kadrolara aitti. Pazarlama mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, pazarlama bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 2 yillik pazarlama atama taban puanlari

<div></div>

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 pazarlama atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

** Açılan kontenjanlara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Ahmet Bey dedi ki:

    Boku yedik kıçı kırık pazarlama bölümü bile 87 ile kapatmış, devlet bize bakmıyor