kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları 2018

TYT din kültürü ve ahlak bilgisi konuları 2018 nelerdir,Temel Yeterlilik Testi din konuları nelerden oluşmaktadır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

YKS
A+
A-

TYT din kültürü ve ahlak bilgisi konuları 2018 nelerdir, Temel Yeterlilik Testi din konuları nelerden oluşmaktadır, TYT din kültürü ve ahlak bilgisi konuları hangi puan türünde kullanılmaktadır, TYT din kültürü ve ahlak bilgisi kaç sorudan oluşmaktadır, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın TYT din kültürü ve ahlak bilgisi konularından kimler sorumludur gibi sorulara sizin için cevaplar hazırladık.

Temel Yeterlilik Testi (TYT) üniversitelerin lisans ve ön lisans programlarına yerleşmek için kullanılacak puan türlerini almak amacıyla girilen sınavdır. TYT toplamda 4 farklı test grubundan oluşmaktadır. Bunlar Türkçe, fen bilimleri, matematik ve sosyal bilimlerdir.

TYT DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ KAÇ SORUDAN OLUŞMAKTADIR VE HANGİ PUAN TÜRLERİNİ ETKİLEMEKTEDİR?

TYT sosyal bilimler 120 soruluk TYT’nin 20 sorusunu kapsamaktadır din kültürü ve ahlak bilgisi de bunlar içinde 5 tanesini kapsamaktadır. YKS sisteminde farklı puan türleri bulunmaktadır. Bunların en genel hali TM, MF, TS ve DİL puan türleridir. TYT YKS sistemindeki ilk basamağa denk geldiği için hem TYT puanlarının hesaplanmasında hem de TS, TM, MF ve DİL puan türlerinin hesaplanmasında az veya çok etki etmektedir. Bu yüzden TYT sosyal bilimler ve din kültürü ve ahlak bilgisi tüm puan türlerini etkilemektedir diyebiliriz.

TYT DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ KONULARI 2018

TYT 2018 Konuları din kültürü ve ahlak bilgisi bölümü için aşağıdaki gibi oluşmaktadır. Yukarıda da değindiğimiz gibi din kültürü ve ahlak bilgisi bölümü 20 sorudan oluşan sosyal bilgiler testinin 5 sorusunu oluşturmaktadır ve din kültürü ve ahlak bilgisi genel bilgisine dayanmaktadır.  Konu başlıkları farklı kaynaklarda farklı biçimde geçebilir fakat birçok kaynağı inceleyerek çıkardığımız liste temelde aşağıdaki gibidir. 2018 sınav değişikliği sebebiyle bazı belirsizliklere gebe olsa da genel haliyle konu başlıkları size ışık tutacaktır.

TYT din konuları 2018 listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

·        Kur’an-ı Kerim Anlamı ve Yorumu

·        Alevilik Bektaşilik

·        Kur’an-ı Kerim ve İncil Ayetlerinin OrtakNoktaları

*TYT din kültürü ve ahlak bilgisi konuları farklı kaynaklardan düzenlenmiştir ve yol gösterici olması amacıyla yayımlanmıştır. Yapılacak değişiklikler ya da farklı kaynaklarda bulunan farklı konu dağılımları için MEB’in uyguladığı müfredatı incelemenizi öneririz. YKS

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.