kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Van Fen Liseleri 2019 Taban Puanları

Van fen liseleri taban puanları 2019 nasıl olacak, Van fen liseleri en küçük ve en büyük taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Van fen liseleri taban puanları 2019 nasıl olacak, 2018 yılı yerleştirmeleri sonucu oluşan Van fen liseleri puanları hangi tarihli yerleştirmelere aittir, Van ilinde kaç fen lisesi vardır, bu liselerin toplam kontenjan sayısı kaçtır, Van fen liseleri en küçük ve en büyük taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık.

Ortaokulu bitiren hemen hemen her öğrenci iyi bir ortaöğretim kurumunda okumayı istemektedir. Bunun yolu da var olan sistem içinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanarak düzenlenmekte olan Liseye Geçiş Sistemi (LGS) içinde bulunan sınava girerek o iyi okullara yetecek puanları almaktan geçmektedir.

Her yıl düzenlenen ya da düzenlenme ihtimali olan bu liseye giriş sınavları sonrasında yapılan yerleştirmelerde belli olan puanlar bir sonraki yılın taban puanları verilerini oluşturmaktadır. Bizler de 2018 yılı verileri üzerinden sizlere fikir verebilmesi için 2019 fen liseleri taban puanları ile ilgili verileri derlemeye ve yayımlamaya devam ediyoruz.

VAN FEN LİSELERİ TABAN PUANLARI 2019

Van ilinde toplamda 5 fen lisesi bulunmaktadır. Bu liseler; Van Türk Telekom Fen Lisesi, İpekyolu İMKB Fen Lisesi, Tuşba Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi, Erciş Fen Lisesi ve Muradiye Alpaslan Fen Lisesi isimleri ile karşımıza çıkmaktadır.

Yukarıda adı geçen Van fen liseleri için 2018 yerleştirmeleri için ayrılan kontenjan sayısı 750 olarak belirlenmişti. Bu liselerin hepsi 150 kontenjana sahipti.

Van ilinde bulunan fen liselerin en küçük ve en büyük taban puanlarına gelecek olursak; Van Türk Telekom Fen Lisesi 379,6818 puan ile Van ilinde yerleşilen en yüksek taban puana sahip lise olarak karşımıza çıkmaktadır. Muradiye Alpaslan Fen Lisesi ise 323,2958 ile en küçük taban puan ile yerleşilen lise olmuştur. 2019 yılında, sınavın zorluğuna ve kolaylığına göre değişebilir olsa da, bu aralıkta bir puan alarak Van ilinde yer alan fen liselerinden birine yerleşebilirsiniz.

Van fen liseleri taban puanları 2019 listesi görselimiz aşağıdadır. Bu taban puan verileri 30 Temmuz 2018 yerleştirmelerinden alınarak yayımlanmıştır. Üniversite Rehberi

LGS, ORTAÖĞRETİM KURUMLARI, ÜNİVERSİTELER, ÜNİVERSİTE SINAVLARI GİBİ KONULARDA MERAK ETTİKLERİNİZİ FORUMUMUZA GELEREK SORABİLİRSİNİZ.

*Yukarıda bahsi geçen bilgiler ve Van fen liseleri taban puanları MEB’in resmi sitesinden ve diğer kaynaklarından yararlanılarak oluşturulmuştur.Yapılacak bir değişiklikte MEB’in yapacağı son duyuru esas olacağı için MEB resmi web sitesindeki duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

5491 1 ad0609f0ba1c347f57c1138e8f590ee5

Yorumlar

  1. zekiye üngör Avatar zekiye üngör dedi ki:

    milli eğitim nenenizin başi sınavı değiştirin