kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

D&R Personel Maaşları 2023 Ne Kadar?

D&R Personel Maaşları 2023 Ne Kadar? D&R Nedir? Ne demek? Açılımı nedir? D&R çalışma şartları ve çalışma saatleri 2023 nasıl? D&R iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı nasıl yapılır?

A+
A-

Kitap, film, müzik, imza günleri, kahve molası, dergi, gazete ve daha fazlasını içinde barındıran bir mekan düşünün desek ne dersiniz? “D&R” diye cevap verdiğinizi duyar gibiyiz. Türkiye’deki en büyük mağaza zincirlerinden biri olan D&R mağazaları ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir. Farklı kategorilerde yüzlerce hatta binlerce çeşit ürünü sevenlerine sunan mağaza zinciriyle ilgili pek çok konu merak edilmektedir. İlgili markanın mağazalardan alışveriş yapanlar, markanın ününü duyanlar D&R hakkında pek çok soru sorulmaktadır. Özellikle de iş arayanlar ve müşteriler D&R personellerinin ne kadar kazandığını araştırmaya başlamıştır. Peki D&R nedir? D&R Ne demek? Açılımı nedir? D&R personel maaşları 2023 ne kadar? D&R çalışma şartları ve çalışma saatleri 2023 nasıl? D&R iş ilanları, iş başvurusu ve personel alımı 2023 nasıl yapılır? Firma personellerine ne kadar maaş ödemektedir?

MADO Personel Maaşları 2023 Ne Kadar?

D&R Nedir? Ne Demek? Açılımı Nedir?

Türkiye’de kitap okuma oranları oldukça düşüktür. Ayrıca kitap satın alan kişi sayısı da son derece azdır. Bu nedenle ülkede kitap satışı yapan, kültür-sanat alanında hizmet veren marka sayısı da azdır. İşte tam da bu noktada D&R firması öne çıkmaktadır. Firmanın isminin açılımı “Doğan ve Raks”tır. 1996 yılında Doğan Holding ve Raks grubu ortaklığı ile kurulan firma kurucu şirketlerin baş harflerini isim olarak almıştır. Firma ülkede 30 civarında şehirde 200’e yakın mağazasıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Firma bünyesinde kitap, dergi, gazete, film, müzik, elektronik ürün, oyun, oyuncak, hobi, hediyelik eşya, kırtasiye gibi onlarca kategoride binlerce ürün satışa sunulmaktadır. Ayrıca mağazalarda imza günleri, kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. Türkiye’de binlerce kişi D&R mağazalarında vakit geçirmektedir.

dr calisma sartlari saatleri

D&R Çalışma Şartları ve Saatleri 2023

50 civarında şehirde hizmet veren şirketler binlerce kişiye iş fırsatı sunmaktadır. Farklı şehirlerde binlerce kişi firma bünyesinde istihdam edilmektedir. Özellikle ek gelire ihtiyaç duyan öğrenciler için firma ideal bir iş kapısıdır. Bu nedenle binlerce kişi mağazaların çalışma şartları ve çalışma saatleri ile ilgili sorular sormaktadır. İş arayan insanlar firmada çalışma şartlarının ve çalışma saatlerinin nasıl olduğunu öğrenmeye çalışmaktadır.

Firmada belirlenen günlük çalışma süresi 8 saattir. Yani personeller 1 günde en az 8 saat çalışırlar. Ancak yaşanan yoğunluklar nedeniyle personellerin çalışma süresi uzayabilir. Ayrıca personellerin yemek, çay, sigara, tuvalet, ihtiyaç molaları da bu 8 saatlik sürenin içerisindedir. Firmada çalışan personeller haftanın 6 günü çalışırlar ve 1 gün haftalık izin kullanırlar. İzin günleri ise mağazaların yoğunluğuna ve mağaza müdürünün kararına bağlıdır. Firmada 1 yıllık hizmet süresini dolduran personeller 14+2 günlük yıllık izin kullanmaya hak kazanırlar. Firmadaki çalışma temposu oldukça yoğundur. Türkiye’nin en işlek yerlerinde, en iyi AVM’lerinde mağazası bulunan firma her gün milyonlarca müşteriyi ağırlamaktadır. Bu nedenle personeller oldukça yoğun bir tempoda çalışırlar. Mağazada binlerce ürün olduğu için reyonların düzeni ve temizliği son derece zorludur. Ancak yine de çoğu sektör ve mağazaya ve markaya kıyasla daha rahat ve konforlu çalışırlar.

D&R Personel Maaşları 2023

Firmayla ilgili en çok merak edilen konu maaş politikasıdır. Firma bünyesinde çalışmak isteyen, iş arayan ve firmada çalışanlar D&R personel maaşlarını merak etmektedirler. Firmada işe yeni giren deneyimsiz personeller ilk etapta asgari ücret tutarında maaş alırlar. Yani D&R personel maaşları en az 11 Bin 506 TL’dir. Ancak deneyim kazandıkça, hizmet yılınız artıkça, kıdem de artıkça maaşlar da artmaktadır. Örneğin reyon sorumlusu pozisyonuna yükselen personeller 2023 yılında 12 Bin 506 bin TL’ye yakın maaş alabilirler. Firmada çalışan personellere maaşlarının 3’te 1’i kadar ticket ödemesi de gerçekleşmektedir. Yemek kartına yatırılan bu para sayesinde yemek ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca kartın geçtiği mağazalardan da alışveriş yapabilirsiniz. D&R mağaza müdürü ve mağaza müdür yardımcısı maaşları ise daha yüksektir. Bu personeller 15 bin 506 TL civarında maaş alabilmektedir.

D&R İş İlanları, İş Başvurusu ve Personel Alımı 2023

D&R bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin ilk yapması gereken iş başvurusu yapmaktır. Bu nedenle internette kariyer sitesi olarak hizmet veren adresler üzerinden firmanın iş ilanlarına başvuru yapılabilir. Ayrıca firmanın resmi internet sitesi üzerinden de iş başvurusu yapılabilir. Başvuru formlarının iletilmesinin ardından insan kaynakları inceleme sürecini başlatılır. Beğenilen adaylar telefonla aranarak mülakata davet edilir. Mülakatlar yüz yüze veya elektronik ortak üzerinden yapılabilir. Skype aracılığı ile yapılan mülakatın ardından ikinci görüşme gerçekleşir. Üst yönetim tarafından yetkililerce yapılan görüşme ardından işe alım süreci sonlanır. Firma 50 civarında şehirde onlarca şubesiyle hizmet vermektedir. Bu nedenle personel ihtiyacı hiç bitmemektedir. Firma bu kapsamda sürekli olarak iş ilanları paylaşarak personel ihtiyacın karşılamaya çalışır. Bu nedenle iş arayanlar için ideal bir çalışma ortamıdır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Starbucks Personel Maaşları 2023 Ne Kadar?

D&R ın sahibi kim?

D&R, Turkuvaz Medya Grubu’na bağlı Türk şirketi. Kasım 1996’da Doğan Holding ve Raks grubunun ortaklığı ile kurulmuş ve iki şirketin baş harfleri yeni kurulan şirketin adını oluşturmuştur.

Yorumlar

  1. Necmettin Avatar Necmettin dedi ki:

    Maaş politikası mağazalara göre en diptedir.prim sistemi berbat 200₺ den 600₺ ye kadar ancak ve ancak mağazasına göre prim alırlar,fakat buda tatmin edici değil ve piyasının çok çok altındadır.mağazalarda 9 saat çalışıyorlar baskı vardır üst yönetimden yöneticilere.yemek ücreti ayrı yatar ve diğer firmalara göre en düşükleridir araştırılıp en düşükmplanı baz alırlar.kıdem yoktur (yeni giren ile aynı maaşı alırsın eski olmana rağmen)müdür ise personelden 2.000 fark maaş alır (mağaza müdür) şuan ki 2023 14.100 ₺ dir müdür maaşı hesabını sizler yapın. Az personel çok iş yükü vardır.müşteriside egolu ve ilgi alaka bekler istisnalar vardır tabikide