KPSS Taban Puanları

2001 (Herhangi Bir Ortaöğretim Programı Mezunu) Kodlu KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Kamu personeli olmak isteyen adaylar için her geçen yıl işler zorlaşmaktadır. ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS’ye girerek memur olmak isteyen bireyler artık ortalama bir puan ile atanamamaktadır çünkü her sene açılan kadro sayısı giderek azalmaktadır ve bu sebeple de puanlar yükselmektedir. Biz sınava hazırlanacak adayların kaç puan almaları gerektiğine dair fikir oluştursun diye atama taban puanları listeleri yayımlamaya devam ediyoruz.

2001 KODLU KADROLARIN KPSS 2018/2 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi atamalarda başvurulabilecek kadrolar için başvuru şartı olarak bazı kodlar belirlemektedir. Bunların en genelleri 3001, 4001, 2001 kodlarıdır. 2001 kodu işte bu şekilde şart olarak sunulan ve herhangi bir ortaöğretim programı mezunu olma şartının arandığı koddur.

2001 kodu ile yukarıdaki cümleden de anlaşılacağı üzere herhangi bir ortaöğretim mezunu adayın başvurabileceği kontenjanların nitelik şart kodudur. Bu şartı taşıyan adaylar başvuru yapabilirler.

2001 nitelik kodlu kontenjanların atama puanlarına bakacak olursak; en düşük 94,966 en yüksek ise 98,480 ile kapattığı görünmektedir. Bu puanların dahil olduğu ve bu puanlar aralığında toplam 3 kontenjan bulunmaktadır. Bu yüzden ortaöğretim mezunu olarak KPSS’ye çalışırken bunu göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyiniz. (Ki bunlardan bir tanesi de kaloriferci olabilmek için gerekli sertifikaya sahip olma şartı arayan bir kadrodur. Buna bağlı olarak aranabilecek özel şartların olduğu ilgili ÖSYM kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ)

2001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadroların KPSS 2018/2 merkezi atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir. Merak ettiklerinizi, sorularınızı FORUM.TERCİHİNİYAP.NET sayfamıza girerek sorabilirsiniz.

2001 herhangi bir ortaogretim programi mezunu kpss 2018 2 atama taban puanlari

*Taban puan listesi, yazımızdaki bilgiler ve veriler ÖSYM’nin kurumsal web sitesi ile kılavuzlarından derlenmiştir. Yapılacak değişikliklerde hem ÖSYM’nin hem de bu atamaların yapıldığı kurum ve kuruluşların en son yaptıkları duyurular geçerli olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu