kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

2018 Kpss A Kadro Sınavları Ne Zaman Açılacak?

2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı alan bilgisi testlerinin yapılmasının üzerinden üç ay geçmesine rağmen, çok atama yapılan bir a kadro sınavı henüz açılmadı. Yüz binlerce adayın katılım gösterdiği alan bilgisi sınavı için 5-10 kişilik kadrolar içeren sınavların açılması adayların endişesini arttırmaya devam ediyor.

A+
A-

2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı a kadro alan bilgisi test sınavları 28 ve 29 Temmuz 2018 tarihlerinde tamamlandı. Kpss sınav sonuçları, 29 Ağustos 2018 tarihinde ÖSYM’nin resmi sınav sonuç sorgulama ekranı üzerinden açıklandı. Bu sonuçlara göre, farklı puan türlerinden yüksek puan almayı başaran kpss adayları, sınavın üzerinden üç ay gibi bir süre geçmiş olmasına rağmen; yüksek alım yapılan bir ilana henüz rastlamadı. 2016 yılından beri azalarak azalmaya devam eden a kadro sınavları ne zaman açılacak? Sorusunun cevabını arıyor ve karar verici mercilere bu konuda taleplerimizi bildirmek istiyoruz.

2018 KPSS A Grubu Sınavı Sonrası Hangi Sınavlar Açıldı?

2018 kpss sonuçlarının açıklandığı 29 Ağustos 2018 tarihinden sonra açılan kurum sınavı sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar oldu. Rekabet Kurumu uzman yardımcılığı, Kişisel Verileri Koruma Kurumu uzman yardımcılığı, TCMB uzman yardımcılığı ve  Kamu Denetçiliği Kurumu uzman yardımcılığı dışında doğru düzgün ilan açılmadı. Nitekim, az sayıda açılan bu ilanlara da sınav metninde belirtilen puan türlerinden 90 puan ve üstü alan adaylar anca katılabildi. 2016 yılından sonra a grubu kadrolardaki alım sayısını azaltan kamu kurum ve kuruluşları, 2017 yılındaki a grubu alımlarıyla durumu biraz olsun toparlasa da, 2018 yılına yine çok az sayıda kadro ile başladı.

2018 KPSS Sonrası Açılması Beklenilen Sınavlar Neler?

2018 Kpss a grubu için alan testlerini çözen ve 48 farklı puan türünde iyi düzeyde puan almayı başaran adaylar, yıl içerisinde açılmasını bekledikleri sınavları forum sayfamızda dillendirirken, henüz bekledikleri hiçbir sınav açılmadı. SGK Denetmen Yardımcılığı, Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı, İl Göç Uzman Yardımcılığı, Maliye Uzman Yardımcılığı, Defterdarlık Uzman Yardımcılığı ve Gelir Uzman Yardımcılığı sınavları, adayların en çok açılmasını bekledikleri kurum sınavları olarak belirtildi. Bu sınavlar içerisinden henüz hiçbiri açılmamış olsa da, adaylar çalışmalarını 2019 kpss öncesinde bu sınavlar bir gün açılır mantığı ile sürdürmektedir. Tercihiniyap  ailesi olarak bizlerde açılması beklenilen kurum sınavları için karar verici mercilerin daha hassas davranmasını ve adayların sabırsızlıkla bekledikleri sınav ilanlarının açılma sürecini hızlandırmalarını talep ediyoruz. Yüz binden fazla adayın katılım gösterdiği kpss alan test sınavları sonrasında kurumların göstermelik alımlar yapmasını kabul etmeyeceğimizi belirtmek istiyoruz.

İİBF ve SBF Mezunlarının Mağduriyeti Devam Ediyor?

İktisadi ve İdari Bilimler ile Siyasal Bilimler Fakültelerinde yer alan bölümlerden mezun olan adayların mağduriyeti her geçen artıyor.  Her yıl YKS ve DGS ile 100 binden fazla öğrencinin kayıt yaptırdığı bu iki fakülte mezunları için, işsizlik oranı artmaya devam ediyor. A grubu ve B grubu kadroların yıldan yıla azaldığı şu dönemde, İİBF ve SBF mezunları haklı olan taleplerini dile getirmesine rağmen, bu talepler yetkililer tarafından dikkate alınmıyor. A grubu kadrolar için açılmayan sınavlarla birlikte, uzun süre açıklanmayan sınav ve mülakat sonuçları da adayların ömründen ömür götürüyor. Bizler bunları ifade ederken, diliyoruz ki atama sayılarına karar veren mercilerde bu konulara uzak kalmasın. Umut ve sabırla beklediğimiz kadroların gelmesi için dua ediyoruz. GÜNDEM

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.