kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

AYT Edebiyat Soruları ve Cevapları

AYT türk dili ve edebiyatı soruları nasıldı, AYT türk dili ve edebiyatı cevapları nelerdi, alan yeterlilik testinde edebiyat dersinden çıkan soru ve cevaplar içeriğimizde…

YKS
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci basamağı olan Alan Yeterlilik Testi’ne giren adayların çıkışta ilk yaptıkları şey sınavın cevaplarını araştırmaktır.

Üniversiteye yerleşme serüveninde sınav aşamasında nihayet sona gelindi ve üniversite adayı gençler an itibariyle üniversiteye giriş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci basamağı olan Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) girdiler. Şimdi adaylar için heyecanlı bir süreç başlamış oldu; puanların açıklanması ve tercihler. Tabi ki puanlar açıklanana kadar da adaylar kabaca alacakları puan hakkında fikir sahibi olmak istedikleri için internet ortamında çıkan soruları ve cevapları araştırıyorlar. Biz de sizlere fikir vermesi amacıyla sınavda çıkmış soruların cevaplarını akılda kalanlar üzerinden derliyoruz. Bu içeriğimizde AYT Türk dili ve edebiyatı soruları ve cevapları  diğer adayların akıllarında kalanlar üzerinden ulaşabileceksiniz.

AYT EDEBİYAT SORULARI VE CEVAPLARI (AKILLARDA KALANLAR)

Alan yeterlilik testi toplamda 180 sorudan oluşmaktadır. Bu 180 sorusunun 40 tanesi Türk dili ve edebiyatı – sosyal bilimler 1 alan yeterlilik testini içermektedir. Bu 40 sorunun 24 tanesi de Türk dili ve edebiyatı dersindeki konulardan gelmektedir. AYT Türk dili ve edebiyatı sorularının cevapları adayların akıllarında kalanlar üzerinden şu şekildedir (Platformlarda sorular paylaşıldıkça içeriğimizi güncellemeye devam edeceğiz ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi soruları ve cevaplarını yayımladıktan sonra da ilgili linki yazımızda bulabileceksiniz.):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Ekspresyonizm

Sergüzeşt

İlhan Berk

Tezkire

Terkibi Bent

Pendname

Karagöz hacivat sorusu fasıl

Bildirme ve Eylem

Bihruz Bey ve Efruz Bey

Şiir Bilgisi teşbih yoktu

Müstezat

Necip Fazıl

Bin bir gece

Şiir karşılaştırması tema

Su gelir akar redif

 
 

AYT sınavı kaç sorudan oluşmaktadır?

Alan yeterlilik testi toplamda 180 sorudan oluşmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.