kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

2021 AYT Edebiyat Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

AYT türk dili ve edebiyatı soruları 2021 nasıldı, AYT türk dili ve edebiyatı cevapları 2021 nelerdi, alan yeterlilik testinde edebiyat dersinden çıkan soru ve cevaplar 2021 içeriğimizde…

2021 AYT Edebiyat Soruları ve Cevapları (ÖSYM)
YKS
A+
A-

Üniversiteye yerleşme serüveninde sınav aşamasında nihayet sona gelindi ve üniversite adayı gençler an itibariyle üniversiteye giriş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci basamağı olan Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) girdiler. Şimdi adaylar için heyecanlı bir süreç başlamış oldu; puanların açıklanması ve tercihler. Tabi ki puanlar açıklanana kadar da adaylar kabaca alacakları puan hakkında fikir sahibi olmak istedikleri için internet ortamında çıkan soruları ve cevapları araştırıyorlar. Biz de sizlere fikir vermesi amacıyla sınavda çıkmış soruların cevaplarını akılda kalanlar üzerinden derliyoruz. Bu içeriğimizde AYT türk dili ve edebiyatı soruları ve cevapları 2021’e diğer adayların akıllarında kalanlar üzerinden ulaşabileceksiniz.

2021 AYT EDEBİYAT SORULARI VE CEVAPLARI (AKILLARDA KALANLAR)

Alan yeterlilik testi toplamda 180 sorudan oluşmaktadır. Bu 180 sorusunun 40 tanesi türk dili ve edebiyatı – sosyal bilimler 1 alan yeterlilik testini içermektedir. Bu 40 sorunun 24 tanesi de türk dili ve edebiyatı dersindeki konulardan gelmektedir. AYT türk dili ve edebiyatı sorularının cevapları 2021 adayların akıllarında kalanlar üzerinden şu şekildedir (Platformlarda sorular paylaşıldıkça içeriğimizi güncellemeye devam edeceğiz ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi soruları ve cevaplarını yayımladıktan sonra da ilgili linki yazımızda bulabileceksiniz.):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Ekspresyonizm

Sergüzeşt

İlhan Berk

Tezkire

Terkibi Bent

Pendname

Karagöz hacivat sorusu fasıl

Bildirme ve Eylem

Bihruz Bey ve Efruz Bey

Şiir Bilgisi teşbih yoktu

Müstezat

Necip Fazıl

Bin bir gece

Şiir karşılaştırması tema

Su gelir akar redif

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.