kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

AYT Matematik Soruları ve Cevapları

AYT matematik soruları nasıldı, AYT matematik cevapları nelerdi, alan yeterlilik testinde matematik dersinden çıkan soru ve cevaplar içeriğimizde…

YKS
A+
A-

AYT Matematik Soruları ve Cevapları

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve bu maratonda yer alan öğrencilere kolaylık sağlamak için AYT matematik soru ve cevaplarını derledik. Akılda kalanlar üzerinden derlediğimiz soru ve cevapları yazımızın devamında bulacaksınız.

Üniversiteye yerleşme serüveninde sınav aşamasında nihayet sona gelindi ve üniversite adayı gençler an itibariyle üniversiteye giriş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci basamağı olan Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) girdiler. Şimdi adaylar için heyecanlı bir süreç başlamış oldu; puanların açıklanması ve tercihler.

Tabi ki puanlar açıklanana kadar da adaylar kabaca alacakları puan hakkında fikir sahibi olmak istedikleri için internet ortamında çıkan soruları ve cevapları araştırıyorlar. Biz de sizlere fikir vermesi amacıyla sınavda çıkmış soruların cevaplarını akılda kalanlar üzerinden derliyoruz. Bu içeriğimizde AYT matematik soruları ve cevapları diğer adayların akıllarında kalanlar üzerinden ulaşabileceksiniz.

AYT MATEMATİK SORULARI VE CEVAPLARI (AKILLARDA KALANLAR)

Alan yeterlilik testi toplamda 180 sorudan oluşmaktadır. Bu 180 sorusunun 40 tanesi matematik alan yeterlilik testini içermektedir. Bu 40 sorunun 30-31 tanesi de matematik dersindeki konulardan gelmektedir. AYT matematik sorularının cevapları adayların akıllarında kalanlar üzerinden şu şekildedir (Platformlarda sorular paylaşıldıkça içeriğimizi güncellemeye devam edeceğiz ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi soruları ve cevaplarını yayımladıktan sonra da ilgili linki yazımızda bulabileceksiniz.):

Limit ln sorusu cevabı 72

Aritmetik dizi sorusunun cevabı 8

Mantık sorusunun cevabı 30

x.y sorusunun cevabı 2

Ebob Ekok sorusunun cevabı 41

Sıralama a>b>c

İntegral sorularından birisinin cevabı 6

Kartezyen çarpım sorusunun cevabı a+b=5

Eşitsizlik tablosu a+b+c+d=15

Fonksiyon sorusu a+,b-,c-

Fonksiyon diğer soru (2,3)

Diskirimant sorusu 1/2

Polinom sorusu 22

100 kişilik firma sorusunun cevabı 9

Olasılık sorusunun cevabı 1/5

f(x) öncüllü soru a+b=4

Mimimum yakıt sorusu cevabı 2000

f”(1) = 52

Artan azalan sorusunun cevabı 3

İntegral alan sorusu cevabı 23/3

Türev grafiği 3

Türev sorusu 1/9(3 kök x + 5)üzeri 6 + c

Binom 24

20pi/9

Trigonometri sıralama sorusunun cevabu Z<x<y< span=””></x<y<>

Pergel sorusu 60 derece

Trigonometri cosec20

Logaritma ln -0,69

 AYT GEOMETRİ SORULARI VE CEVAPLARI (AKILLARDA KALANLAR)

40 tane olan matematik alan yeterlilik testindeki 9-10 soru da geometri dersindeki konulardan gelmektedir. AYT geometri sorularının cevapları 2021 adayların akıllarında kalanlar üzerinden şu şekildedir (Platformlarda sorular paylaşıldıkça içeriğimizi güncellemeye devam edeceğiz ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi soruları ve cevaplarını yayımladıktan sonra da ilgili linki yazımızda bulabileceksiniz.):

Pizza dilimi sorusunun cevabı 81

Çember analitiği sorusunun cevaı (-5/12,5/12)

Güneş uzunluk sorusu 3

Kalem sorusunun cevabı 14

Tel örgü sorusunun cevabu I ve III

 

Alan yeterlilik sınavında kaç tane matematik sorusu vardır?

Alan yeterlilik testi toplamda 180 sorudan oluşmaktadır. Bu 180 sorusunun 40 tanesi matematik alan yeterlilik testini içermektedir. Bu 40 sorunun 30-31 tanesi de matematik dersindeki konulardan gelmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.