kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

2021 AYT Tarih Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

AYT tarih soruları 2021 nasıldı, AYT tarih cevapları 2021 nelerdi, alan yeterlilik testinde tarih dersinden çıkan soru ve cevaplar 2021 içeriğimizde…

2021 AYT Tarih Soruları ve Cevapları (ÖSYM)
YKS
A+
A-

Üniversiteye yerleşme serüveninde sınav aşamasında nihayet sona gelindi ve üniversite adayı gençler an itibariyle üniversiteye giriş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci basamağı olan Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) girdiler. Şimdi adaylar için heyecanlı bir süreç başlamış oldu; puanların açıklanması ve tercihler. Tabi ki puanlar açıklanana kadar da adaylar kabaca alacakları puan hakkında fikir sahibi olmak istedikleri için internet ortamında çıkan soruları ve cevapları araştırıyorlar. Biz de sizlere fikir vermesi amacıyla sınavda çıkmış soruların cevaplarını akılda kalanlar üzerinden derliyoruz. Bu içeriğimizde AYT tarih soruları ve cevapları 2021’e diğer adayların akıllarında kalanlar üzerinden ulaşabileceksiniz.

2021 AYT TARİH SORULARI VE CEVAPLARI (AKILLARDA KALANLAR)

Alan yeterlilik testi toplamda 180 sorudan oluşmaktadır. Bu 180 sorusunun 40 tanesi sosyal bilimler 2 diğer 40 tanesi türk dili ve edebiyatı-sosyal bilimler 1 alan yeterlilik testlerini içermektedir. Bu 80 sorudan ilk 40 tanesi içinde 11-12, ikinci 40 tanesi içinde de 10 adet soru tarih dersindeki konulardan gelmektedir. AYT tarih sorularının cevapları 2021 adayların akıllarında kalanlar üzerinden şu şekildedir (Platformlarda sorular paylaşıldıkça içeriğimizi güncellemeye devam edeceğiz ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi soruları ve cevaplarını yayımladıktan sonra da ilgili linki yazımızda bulabileceksiniz.):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

TARİH 1

Eyyübiler

Ankara’nın başkent olması

TARİH 2

Ülüş Kut Töre

Fransa

Temsil heyeti Erzurum Kongresinde kuruldu

Karluklular

Cumhuriyetçilik

Çanakkale, Sakarya, Büyük Taaruz

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.