kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

2021 KPSS A Grubu Çalışma Ekonomisi Konuları ve Soru Dağılımı (ÖSYM)

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan 2021 KPSS A Grubu sınavı Çalışma Ekonomisi testi sınav konuları nelerdir? Soru dağılımı ne şekildedir? Çalışmamızda.

A+
A-

2021 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’nin A Grubu oturumlarında yer alan Çalışma Ekonomisi testi nedir? 2021 KPSS A Grubu Sınavı Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Testi sınav konuları nelerdir? 2021 KPSS A Grubu Sınavı Çalışma Ekonomisi soru dağılımı ne şekilde olacaktır? 2021 KPSS A Grubu Çalışma Ekonomisi kaç soru, kaç dakika? 2021 KPSS A Grubu oturumuna ve Çalışma Ekonomisi testine dair detaylı bilgilere çalışmamızda ulaşabilirsiniz. 

2021 Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubu Nedir? Kimlerin 2021 KPSS A Grubu Oturumu Çalışma Ekonomisi Testine Girmesi Gerekir?

Kamu kurum ve kuruluşlarında yer alan uzmanlık, müfettişllik gibi kariyer meslek gruplarına girmek isteyen adayların katılması gereken oturum olan 2021 KPSS A Grubu oturumu, toplam üçer dersten oluışan üç oturumdan meydana gelmektedir. Adayların dokuz testten mesul olduğu 2021 KPSS A Grubu oturumunda Çalışma Ekonomisi testi de son dönemde duyulan alakanın arttığı testler arasında yer almaktadır. 2021 KPSS A Grubu Çalışma Ekonomisi testine Çalışma Ekonomisi bölümü mezunu olup alanına özgü kadrolar açılan adaylar ile başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu, Türkiye İş Kurumu gibi Kurumlarda yer alan kariyer mesleklere girmek isteyen adaylar katılım göstereceklerdir. 

2021 Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın A Grubu oturumlarına katılacak olan adaylardan A Grubunun tüm oturumlarına dair detaylı bilgiler almak isteyenler aşağıda yer alan bağlantı ile ilgili çalışmamıza erişebilirsiniz;

2021 KPSS A Grubu Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Puan Türleri Nelerdir? Çalışma Ekonomisinin etkisi Ne Kadardır?

2021 yılında gerçekleştirilecek olan 2021 KPSS A Grubu oturumunda ilk gün sabah oturumuna katılacak olan adayların çözmeleri gereken testlerden olan Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri testini çözen adayların, bu testin etkisi ile hesaplanabilecek puan türleri toplam 5 tanedir. Bu puan türleri üzerinde Çalışma Ekonomisi ve Endüstir İlişkileri Testinin etkisi %25 ile %60 arasında değişmektedir. 

2021 KPSS A Grubu Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri testinin etkili olduğu puan türlerini ve testin puan türlerinin hesaplanması üzerindeki etkisini aşağıda yer alan tablomuzda inceleyebilirsiniz;

Puan Ağırlık
KPSSP39 %60
KPSSP40 %50
KPSSP41 %40
KPSSP42 %30
KPSSP43 %25

2021 KPSS A Grubu Çalışma Ekonomisi Testine katılacak olan adayların hesaplanacak puan türlerinin hesaplanma detaylarını ve diğer puan türlerinde hangi derslerin ne kadar etkili olduğunu ayrıntılı bir biçimde aşağıda yer alan bağlantı ile erişebileceğiniz içeriğimizde inceleyebilirsiniz;

calyyma ekonomisi

2020 KPSS A Grubu Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Testine Kaç Kişi Katıldı? Net Ortalamaları ile Standart Sapmaları Ne Kadar Oldu?

2020 yılında yine Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilmiş olan 2020 KPSS A Grubunda yer alan Çalışma Ekonomisi testine katılan aday sayısını, bu adayların ortalama kaç net yaptığını ve standart sapma miktarını aşağıda yer alan tabloda inceleyebilirsiniz;

Soru Sayıları Standart Sapmalar Ortalama Net Katılan Aday
40 4,055 8,121 46.890

2021 KPSS A Grubu Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Konuları Nelerdir? Soru Dağılımı Nasıl Olacak?

2021 yılında ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan 2021 KPSS A Grubu oturumunda bulunan Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri testine katılacak olan adaylara toplam 40 adet çoktan seçmeli usulde soru yöneltilecektir. Adayların katılacakları sıanvda çözecekleri 40 adet Çalışma Ekonomisi sorusuna yanıt vermek için süreleri ise 50 dakika olacaktır.

2021 KPSS A Grubu Çalışma Ekonomisi testi konularını ve soru dağılımını aşağıda inceleyebilirsiniz;

image 177

*2021 KPSS A Grubu oturumunda yer alan Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri testinde adaylara yöneltilecek olan soruların dağılımını ve sınav konularını işlediğimiz çalışmamızda yer alan bilgiler ÖSYM’de bulunan bilgilerden faydalanılarak hazırlanmıştır. Bu bilgilerde ÖSYM tarafından herhangi bir yenileme yapılması durumunda çalışmamızda da güncellemeye gidilecektir.

2021 KPSS A Grubu oturumunda Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Oturumuna katılacak olan diğer adaylarla istişare etmek, sınava dair bilgi alışverişinde bulunmak için FORUM sayfamızı ziyaret etmeyi Unutmayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.