kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İnşaat Mühendisliği KPSS 2016/2 Atama Taban Puanları

İnşaat Mühendisliği KPSS 2016/2 Atama Taban Puanları

A+
A-

İnşaat Mühendisliği KPSS 2016/2 Atama Taban Puanlarını tablo halinde yayımlıyoruz. Merkezi atamada kaç İnşaat Mühendisi ataması yapıldı? İnşaat Mühendisliği KPSS taban puanları kaçta kaldı? İnşaat Mühendisliği merkezi atama taban puanları. İnşaat Mühendisliği bölümü mezunları için hangi kamu kurumları atama gerçekleştirdi? KPSS 2016/2 İnşaat Mühendisleri için Atama Puanları. İnşaat Mühendisliği mezunları KPSS’de en küçük kaç puanla atandı? İnşaat Mühendisliği KPSS Atama Puanları ile ilgili bütün detaylar. Konuyla ilgili aklınıza takılan soruların cevabı niteliğinde olan özel tablomuzu sizinle paylaşıyoruz.

İnşaat Mühendisliği KPSS 2016/2 atama taban puanları tablosunu oluşturarak, mühendis arkadaşlarımıza 2017/1 KPSS atama sürecinde puaların kaçta kalacağına dair bir ön bilgi oluşturmak istiyoruz. Merkezi atama taban puanları öncesinde yayımlanan tercih kılavuzuna göre İnşaat Mühendisleri 189 kadroya başvuru yapabilme hakkına sahipti. İnşaat Mühendislerinin tercih edebilecekleri bu kadroların 145’i 4001 kodu ile atama yapılan kadrolar olduğunu belirtmek gerekir. Bu anlamda 2016/2 atamalarında sadece İnşaat Mühendisliği bölümünü içeren kadro sayısı 44’tür. Diğer lisans bölümü atamalarına göre İnşaat Mühendisliği alımları oldukça fazladır. Şunu da ifade etmek gerekirse, 2017/1 atama kadro sayılarında özel kod ile İnşaat Mühendisi alımı yapacak kadro saysının çok daha fazla olacağını düşünüyoruz.

İnşaat Mühendisliği KPSS 2016/2 Atama Taban Puanları tablosundan hareketle, en düşük puanla atama yapılan kurum İstanbul Şişli Belediyesi olarak görülürken, en yüksek puanla ataması yapılan kurum Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Antalya ili mühendis alımı olduğu görülecektir.. İstanbul Şişli Belediyesi zabıta memuru ataması 86,899 puanda kalırken, Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Antalya ili mühendis ataması 94,080 puanda kalmıştır. Atamalarda 4001 kodu ön planda olduğundan, tabloda yer alan 189 kadrodan kaçına İnşaat Mühendisleri yerleşmiştir? Bunu tam olarak kestirmek mümkün değildir.

KPSS 2016/2 merkezi atamalarında inşaat mühendislerinin kendi alanlarıyla ilgili atamalarının büyük bölümü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı farklı illerde açtığı mühendis kadrosu ile 8 adayın atamasını yapmıştır.  Bu kurum dışında farklı kurumlarda mühendis alımına yer vermiştir. Farklı şehirlerde bulunan üniversitelerin her biri bir kişi olmak üzere, yedi üniversite yedi inşaat mühendisi ataması gerçekleştirmiştir. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı toplamda yedi mühendis, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve KYK kurumları da inşaat mühendislerinin atamasını yapmıştır. Bunlarla birlikte özelleştirilen kurumlarda da mühendis alımları gerçekleştirmiştir. Mühendis kadrosu olarak açılan kadrolarda taban puan 89 ile 96 puan arasında kalmıştır. İnşaat Mühendisliği bölümü mezunları için hazırladığımız tabloyu inceleyerek, KPSS 2017/1 atama taban puanlarını tahmin edebilmeniz kolaylaşacaktır. İnşaat Mühendisliği KPSS 2016/2 Atama Taban Puanları özel tablosunu aşağıda inceleyebilirsiniz.

KPSS  Taban Puanları

2210 1 fd7d53af8c65f2aa359dbeb207e49998 scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.