2021 KPSS Öğretmenlik İİBF Hukuk Mezunları Hangi Oturumlara Girecek?

2021 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS başvuruları başlıyor. 2021 KPSS'de kimler hangi oturumlara başvuru yapacak? Kim hangi oturuma girecek? Haberimizde.

28.05.2021
A+
A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları başlıyor. 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı kapsamında hangi oturumlar gerçekleştirilecek? Gerçekleştirilecek olan 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı oturumlarının hangilerine hangi adaylar başvuru yapacak? 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları hangi tarihler arasında gerçekleştirilecek? İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – Siyasal Bilgiler Fakültesi İİBF / SBF Mezunları 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavında hangi oturumlara girecek? Hukuk Fakültesi mezunları 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavında hangi oturumlara girecek? 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavında Öğretmen adayları hangi oturumlara başvuru yapacak? Detayları çalışmamızda inceleyebilirsiniz.

2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı Başvuruları Hangi Tarihler Arasında Gerçekleştirilecek?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı oturumları için başvurular 28 Mayıs 2021 tarihinden 14 Haziran 2021 tarihine kadar gerçekleştirilebilecek. Adaylar 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı başvurularını kendilerine uygun olan oturumlar için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’nin elektronik başvuru ekranı olan aday işlemleri sistemi üzerinden gerçekleştirebilecekler.

2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı oturumlarının tarihlerini aşağıda yer alan tablomuzda inceleyebilirsiniz;

1 10

2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı Hangi Gruplar İçin Gerçekleştirilecek?

2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı 2021 senesinin bir tek sene olması sebebiyle 2020 ya da 2022 gibi çift yıllara kıyasen daha dar kapsamlı bir sınav olacak. Bu bağlamda 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı oturumuna katılacak olan adaylar temelde A Grubu kadrolarına girmek isteyen Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve dengi fakülte mezunları, İstatistik alanı mezunları ve Öğretmen adayları olacaktır.

2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavında adayların başvuru yaparken seçecekleri oturumların belirleyicisi de yine adayların mezuniyetlerine uygun olarak atanmak istedikleri kadrolar olacaktır. 

2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavında Öğretmen Adayları Hangi Oturumlara Başvuru Yapacak?

Kamu Kurum ve kuruluşlarında yer alan öğretmenlik kadrolarına atanmak isteyen adayların zorunlu olarak katılmaları gereken iki oturum bulunmaktadır. 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavının bu iki oturumuna istisnasız tüm öğretmen adayları katılacaktır. Aksi halde öğretmen adaylarının 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı puanlarının hesaplanması mümkün olmayacaktır. Buna göre 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavının öğretmen adayları için zorunlu olan oturumları 2021 KPSS Lisans oturumu ile 2021 KPSS Eğitim Bilimleri oturumudur. Bu iki oturuma ek olarak bir kısım öğretmen adayının 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi oturumuna da katılması gerekecektir. Bu adayların kimler olduğunu detaylı şekilde açıkladığımız çalışmamıza aşağıda yer alan bağlantı ile erişebileceğiniz çalışmamızda göz atabilirsiniz;

 

2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavında Hukuk Fakültesi Mezunları Hangi Oturumlara Başvuru Yapacak?

2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı oturumları arasında Hukuk Fakültesi mezunu adayların katılmaları gereken oturumlar 2021 yılının tek yıl olması sebebiyle A Grubu oturumları olacaktır. 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubu puan türleirnin hesaplanabilmesi için adayların aynı zamanda Lisans oturumuna da katılmaları gerekmektedir.

Hukuk Fakültesi mezunu adayların 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavında seçmeleri gereken oturumlara dair daha detaylı açıklamalara yer verdiğimiz çalışmamıza aşağıda yer alan bağlantı aracılığı ile erişebilirsiniz;

 

2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavında İİBF / SBF Mezunları Hangi Oturumlara Başvuru Yapacak?

2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavında tek yıl olan 2021 yılı için B Grubu alımlara yönelik bir puan alınamayacağından adayların A Grubu oturumu esaslı bir başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu noktada 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavında İİBF / SBF mezunu adayların başvuru yapacakları temel oturum KPSS Lisans oturumudur. Aksi halde adayların A grubu puanları hesaplanamayacaktır. Bunun yanında adayların seçebilecekleri 3 tane oturum 9 tane test bulunmaktadır. Bu noktada iki husus öne çıkmaktadır. Birincisi adayların hesaplanmasını istedikleri KPSS puan türleri ikincisi ise hangi puan türlerinin ne yönde kullanılabileceği. Bu noktada 2021 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavında adayların hesaplanacak puan türlerinin içerikleri ile hangi oturumlara başvuru yapabileceklerine dair önerilerimizi içeren çalışmalarımıza aşağıda yer alan yönlendirmeler ile erişebilirsiniz;

 

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.