2021 YDS-1 Soruları ve Cevap Anahtarları Erişime Açıldı

2021 YDS-1 Soruları ve Cevap Anahtarları Erişime Açıldı YDS-1 Soru ve Cevaplara Nasıl Ulaşılır? ÖSYM Sorularını İnternette Paylaşabilir Miyim?

19.04.2021
A+
A-

Yeni tip Koronavirüs salgınından en çok eğitim sektörü olumsuz etkilendi. Özellikle de pandemi sürecinde sınavlar ve eğitim süreçleri uzaktan yapılmaya başlandı. 2020 yılında salgın gölgesinde geçen tüm sınavların ardından 2021 yılı geldi çattı. 2021 yılının ilk Yabancı Dil Sınavı da gerçekleştirildi. 18 Nisan 2021 tarihinde binlerce adayın katılımıyla yurt genelinde YDS-1 sınavı tamamlandı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen sınav sonrasında gözler sorular ve cevap anahtarlarındaydı. ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile YDS-1 Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’u adayların erişimine açıldı.

YDS-1 Soru ve Cevaplara Nasıl Ulaşılır?

ÖSYM tarafından 2021 yılında gerçekleştirilen ilk Yabancı Dil Sınavına (YDS) binlerce aday başvuru yaptı. Sınava giren adaylar daha sonra sonuçlarının açıklanacağı günü bekliyor. Ancak onun öncesinde ÖSYM tarafından sınav sorularının ve cevap anahtarlarının yayınlanması da beklendi. ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile sınav soru ve cevaplarının %10’unun erişime açıldığı duyuruldu.

Adaylar Temel Soru Kitapçığı kapsamındaki sınav sorularının tamamına 19 Nisan 2021 tarihinde saat 12.30’dan itibaren ulaşabilecek. Sınav sorularına ulaşabilmek için ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan ais.osym.gov.tr adresine girmeleri yeterli olacak. Sisteme giriş için adayların T.C. kimlik numaralarını ve aday şifrelerini girmeleri gerekir. 10 gün boyunca sınav sorularına erişmek mümkün olacak.

ÖSYM Sorularını İnternette Paylaşabilir Miyim?

Pek çok kişi ÖSYM tarafından yapılan sınav sorularını internette, sosyal medyada paylaşmayı düşünmektedir. Ancak ÖSYM’nin soruları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğindedir. Telif hakları da ÖSYM’ye aittir. Bu nedenle ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde bu sorular çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz. Adayların da bu hususa dikkat etmeleri önerilir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.