kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

2023 YKS Üniversite Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2023 YKS Üniversite Yerleştirme Sonuçları açıklandı. Beklenen an geldi. YKS tercih sonuçları açıklandı. 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) sonuçları açıklanmış ve tercihler yapılmıştı. 2023 Üniversite tercihleri resmi olarak ÖSYM tarafından açıklandı.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden 19 Ağustos 2023 tarihinde saat 21.00’den itibaren öğrenebilecektir. Ayrıca Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2023-YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 28 Ağustos – 1 Eylül 2023 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 28 – 30 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI
2023-YKS Yerleştirme Sonuçlarını Sorgula

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.