kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

6199 Nitelik Kodu Nedir?

6199 sayılı nitelik kodu ne anlama geliyor.

A+
A-

6199 nitelik kodu nedir? 6199 nitelik kodu ne anlama gelir?  6199 nitelik kodu şartları nelerdir ?

6199 nitelik kodu tüm detaylarıyla yazımızda…ÖSYM  KPSS kılavuzunu yayınladı ardından tercih yapacak adaylar kılavuzda yer alan, anlamını bilmedikleri, çok sayıda özel koşul ve nitelik kodu ile karşı karşıya kaldılar. Bu nitelik kodları adaylarınilgili kadro için  sağlamaları lüzumlu olan özel şartları ve kadro hakkında kapsamlı bilgileri içermektedir. En çok karşılaşılan nitelik kodlarından bir tanesi ise 6199 nitelik kodudur. 6199  özel nitelik kodu nedir? Tercih kılavuzundaki 6199 nitelik kodu özel şartı nedir?

EKPSS Nitelik Kodları Neler? Ne Anlama Gelir?

6199 Nitelik Kodu Nedir?

KPSS tercih  kılavuzunda bulunan 6199 nitelik kodu  anlam olarak bazı kadro ve pozisyonlar için  gereken yaş şartını belirlemektedir. 6199 nitelik kodu belirtilen kadrolar için “Yerleştirme işlemlerinin başladığı ilk günü itibariyle 30 yaşını henüz doldurmamış olmak” manasına gelmektedir.  Bu nitelik kodu genellikle tercih kılavuzunda zabıta memuru ve itfaiye eri alımlarında ağırlıklı olarak konulmuştur.  Diğer taraftan İçişleri Bakanlığı ilgili nitelik kodu hakkında “gerek görevin nitelikleri ve gerekse bu görevi yürütecek personellerin özellikleri itibariyle, hizmetlerin etkin ve verimli yürütülebilmesi için otuz yaşını  henüz doldurmamış olmak şartının aranmasının uygundur” açıklamasını yapmak suretiyle 6199 nitelik kodunun ne amaçla eklendiğini açıklamıştır.

Anayasaya Göre Özel Nitelikli Çoğunluk Gerektiren İşlemler Nelerdir?

 

6199 Nitelik Kodu Nedir?

KPSS tercih  kılavuzunda bulunan 6199 nitelik kodu  anlam olarak bazı kadro ve pozisyonlar için  gereken yaş şartını belirlemektedir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.