KPSS

7113 Nitelik Kodu Nedir? Ne Anlama Gelmektedir?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan KPSS tercih kılavuzu içerisinde onlarca özel şart başka bir deyişle nitelik kodu bulunmaktadır.  KPSS tercih kılavuzunda bulunan bu nitelik kodları başvuruda bulunmak istenilen kadrolar için adayların sahip olmaları gereken şartları ve istenilen kadro hakkındaki bilgileri temsil etmektedir.  7113 nitelik kodu da bu kodlardan, özel şartlardan bir tanesidir. www.tercihiniyap.net ailesi olarak 7113 nitelik kodu hakkında bütün detayları sizin inceledik.

KPSS Eğitim Bilimlerine Nasıl Çalışılmalıdır?

7113 Nitelik Kodu Nedir?

KPSS tercih kılavuzunda yer alan 7113 nitelik kodu ile ilgilenen pek çok kişi 7113 nitelik kodu ile ilgili olarak detaylı bilgilere ulaşamamaktadır. Bu nedenle 7113 nitelik kodu hakkında her şeyi sizin için inceledik. Öncelikle 7113 nitelik kodunun ne olduğunu açıklamak gerekir. 7113 Nitelik Kodu ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yer alan döküman dosyasında şu şekilde tanımı yapılmaktadır: ”KPDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek”. 7113 Nitelik Kodu, 7113 Özel Şartı ile ilgili olarak belirtilen İngilizce bilme şartı pek çok kişinin kafasını karıştırmaktadır. D seviye ingilizce bilmek ne demektir? YDS’de D seviye İngilizce bilmek ne anlama gelmektedir?

KPDS/YDS D Seviye İngilizce Bilmek Ne Anlama Gelmektedir?

Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) ve Yabancı Dil Sınavı (YDS) sınavlarından D seviyesinde İngilizce bilmek 60 ile 69 arasında puan sahibi olmak demektir. www.tercihiniyap.net ailesi olarak aşağıda KPDS/YDS sınavlarının harf ve puan seviyelerini sizin için belirttik.

KPDS/YDS Harf ve Puan Bilgileri

90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,

80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,

70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,

60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,

50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi,

KPSS’ye Bir Ayda Hazırlanmak Mümkün Mü?

KPDS/YDS D Seviye İngilizce Bilmek Ne Anlama Gelmektedir?

Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) ve Yabancı Dil Sınavı (YDS) sınavlarından D seviyesinde İngilizce bilmek 60 ile 69 arasında puan sahibi olmak demektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu