kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Adalet Uzman Yardımcısı ve Adalet Uzmanı Maaşı Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı kariyer meslek grubu olan Adalet Uzman Yardımcılığı ve Adalet Uzmanlığı maaşı ne kadar? Adalet Uzmanı ne kadar alıyor? Haberimizde.

A+
A-

Adalet bakanlığı bünyesinde yer alan adalet uzmanları hakkında en güncel bilgileri sizler için bu yazımızda derledik. Akla gelen ilk soru ise adalet uzman yardımcısı ve adalet uzmanı maaşı ne kadardır?

Adalet Bakanlığı tarafından alımı gerçekleştirilen ve diğer A Grubu kariyer mesleklerden merkezde bulunan kadrolara emsal olan Adalet Uzman Yardımcılığı mesleği nedir? Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleğine nasıl girilir? Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleği özlük hakları nasıldır? Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı görev yeri neresidir? Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı maaşı ne kadar? Adalet Uzmanı maaşı ne kadar? Detaylar haberimizde.

Adalet Uzman Yardımcısı Ne İş Yapar?

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı Mesleği Nedir?

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleği Adalet Bakanlığı’nın merkez teşkilatı birimlerinde öngörülen iş ve işlemleri gerçekleştirmek üzere Bakanlık tarafından istihdam edilen kariyer meslek grubudur.

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı Mesleğine Kimler Girebilir? Kimler Adalet Uzmanı Olabilir?

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleğine girmek isteyen adayların Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanacak olan alım ilanında yer alan başvuru şartlarını taşıyor olmalarının yanında Adalet Uzman Yardımcılığı mesleğinin bir kariyer meslek olması sebebiyle KPSS A Grubu oturumlarında Bakanlığın talep etmiş olduğu puan türlerinden yeterli düzeyde puan almış olmaları gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı alımı başvuru koşullarının tamamını sağlayan adaylar yapacakları başvuru neticesinde Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan sözlü mülakatlara katılma hakkı elde edeceklerdir. Bu mülakatları sonucunda başarılı olan adayların Adalet Uzman Yardımcısı olarak Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında yer alan birimlerde görevlendirmeleri yapılacaktır.

637 adalet

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı Mesleği Görev Yeri Neresidir?

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleğine girmeye hak kazanan Adalet Uzman Yardımcıları ile meslekte yeterlik aşamalarını geride bırakmış olan Adalet Uzmanları Bakanlığın Ankara’da bulunan merkez teşkilatı birimlerinde görev almaktadırlar.

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı Özlük Hakları Nasıldır?

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleği merkez uzmanlık mesleğidir. Bu yönüyle mali hakları ve özlük hakları bakımından diğer merkez uzmanlık kadrolarının da emsali niteliğindedir. Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleğine giren meslek mensupları Adalet Uzmanı olduklarında 3600 ek gösterge rakamına kadar erişebilmektedirler.

Adalet Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar? Adalet Uzmanı Maaşı Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı sınavlarında başarılı olarak mesleğe giren bir Adalet Uzman Yardımcısının maaşı yaklaşık 10.000 Türk Lirasıdır. Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleğinde belirli bir süre geçirdikten sonra yeterlik sınavlarına giren ve başarılı olan bir Adalet Uzmanının maaşı yaklaşık 13.000 Türk Lirasıdır.

*Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılarının ve Adalet Uzmanlarının maaş tutarlarını verirken meslek mensuplarının kişisel olarak farklılaşabilen ek ödemelerini ve kesintilerini dikkate almaksızın ilettik. Tutarlar ortalama ve yaklaşık tutarlardır.

Uzmanlık Mesleği

Adalet Bakanlığı Uzman Yardımcılığı ne is yapar?

Uzman yardımcıları göreve başladıkları tarihten itibaren iki yıllık hizmet süresini tamamlayınca, tez hazırlama, inceleme ve araştırma faaliyetlerine başlarlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.