Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri KPSS 2020/4 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Ağız ve diş sağlığı teknikeri mesleğine 2020/4 içinde kaç kadro ayrılmıştır, ağız ve diş sağlığı teknikeri atama puanları içindeki en büyük ve en küçük atama puanları kaçtır, KPSS 2020/4 ağız ve diş sağlığı teknikeri atama taban puanları kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

05.03.2020
A+
A-

Memur olmak isteyen memur adayları KPSS yani kamu personeli seçme sınavı adını taşıyan sınava girerek aldıkları puanlara göre atanmayı beklerler. Sağlık bakanlığı, milli eğitim bakanlığı gibi kurumlarda bu sistem merkezi atama şeklinde ilerlemektedir. 2020/4 sağlık bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bir merkezi atama dönemidir. Biz bu atamalarda kullanılan yerleştirme puanlarını sonraki atamalarda adaylara fikir vermesi amacıyla sitemizde yayımlıyoruz. Bu içerikte ise ağız ve diş sağlığı teknikeri KPSS 2020/4 atama taban puanları listesi yer almaktadır.

KPSS 2020/4 AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERİ ATAMA TABAN PUANLARI

Ağız ve diş sağlığı teknikeri kadrolarına 2020/4 merkezi ataması içinde 91 kontenjan ayrılmıştı. Adaylar yeterli puanları alarak bu kontenjanlara yerleştiler.

Bahsettiğimiz yeterli puanların tamamı aşağıdaki listede bulunmaktadır fakat en yüksek ve en düşük puanları ayrıca belirtmek gerekirse ağız ve diş sağlığı teknikeri kadrolarına 2020/4 merkezi atamasında en büyük puan ile yerleşen adayın puanı 86,151 olarak karşımıza çıkarken en küçük puan ile yerleşen adayın puanı ise 83,002 olarak ortaya çıkmıştır.

Yukarıdaki puanlara göre en büyük puan ile ataması gerçekleşen kişinin ataması Tokat ilineyken en küçük puan ile ataması gerçekleşen kişinin ataması ise İstanbul ilinedir.

Ağız ve diş sağlığı teknikeri KPSS 2020/4 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdadır.

<div></div>

agiz ve dis sagligi teknikeri atama taban puanlari kpss 2020 4

Kamu personeli olmaya dair her konuda aklınıza takılanları sorabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* İçeriğimizde yer verdiğimiz bilgiler ÖSYM’nin resmi web sitesindeki bulunan bilgilerden derlenerek oluşturulmuştur. Bir değişiklik olması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için bağlayıcı olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Fatih dedi ki:

    Niye az boşunamı okuyotuz