Taban Puanları

Aile ve Tüketici Bilimleri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan aile ve tüketici bilimleri puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara fikir vermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan aile ve tüketici bilimleri 2019 başarı sıralaması ve taban puanları listesine yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra aile ve tüketici bilimleri bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı 252,73658 ve sıralaması 428217 olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir üniversitede aile ve tüketici bilimleri bölümüne yerleşmek için adayların eşit ağırlık puan türünden bu puan veya sıralama yakınlarında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

Daha fazla bilgi almak, aile ve tüketici bilimleri bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
HACETTEPE ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. İkt. ve İdari Bil. Fak. Aile ve Tüketici Bilimleri      EA 428217 252,73658

aile ve tuketici bilimleri taban puanlari ve 2019 basari siralamasi

* Yukarıdaki aile ve tüketici bilimleri 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait sistemlerde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi internet sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için TIKLAYABİLİRSİNİZ, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri sonrası yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine BURADAN, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine de BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

** Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu