kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Antrenör Maaşları 2023 Ne Kadar?

Antrenör Maaşları 2023 Ne Kadar? Antrenör Nedir? Ne Demek? Antrenör Ne İş Yapar?  Antrenör Maaşları 2023 Ne Kadar? Devlette Antrenör Maaşları 2023 Özel Sektörde Antrenör Maaşları 2023

A+
A-

Spor dünyasında sadece sahaya çıkıp mücadele eden oyuncular, sporcular yoktur. Güvenlik personeli, idari personel, yardımcı personel ve teknik personel de sahaya çıkan oyuncular kadar sürece katkı sağlar. Özellikle de teknik kadronun önemi büyüktür. Antrenör, teknik direktör, alanında uzman isimler, analistler, sağlık personelleri oyuncuların sahada gösterdiği performansı tahmin edilemeyecek seviyede etkiler. Ancak özellikle oyuncuları eğiten, antrenman yapmalarını sağlayan, mücadelelere hazırlayan antrenörlerin önemi büyüktür. Pek çok kişi antrenör olmayı istemektedir. Ancak artık meslek seçimlerinde en önemli konu maaşlardır. Bu nedenle antrenörlerin aldığı ücretler merak edilir. Peki antrenör maaşları 2020 ne kadar? Devlette ve özel sektörde antrenör ücretleri ne kadar?

Antrenörlük Eğitimi 

Antrenör Nedir? Ne Demek?

Fransızca kökenli olan kelimenin orjinal hali ‘entraineur’ şeklindedir. Çalıştırıcı anlamına gelen kelime spor dünyası ile yakından ilişkilidir. Profesyonel veya amatör spor yapan insanları, takımları, toplulukları, grupları destekleyen, antrenman yapmaları kolaylaştıran, performanslarını daha da ileriye götürmek için çaba gösteren çalıştırıcıya antrenör denir. Her branşta görev yapan çalıştırıcılar bulunur. Bu mesleği yapmak için belge almak, belirli şartları karşılamak gerekmektedir.

Antrenör Ne İş Yapar? 

Sporcu veya takımı analiz eder. Artı ve eksi yönlerini ortaya koyar. 
Performans yönetimini belirler. Daha iyi performans ortaya konması için çalışma ortaya koyar.
Kişiselleştirilmiş veya grup eğitimi düzenler.
Spor müsabaları için özel düzenlemeler yapar.
Sponsorluk anlaşmaları, reklam, maddi gelir ve kaynak arayışı için çalışır.
Sporcularla iyi bir iletişim kurar. Aile ortamı oluşturmaya çalışır.
Sağlık ve güvenlik konularında taviz vermez.
Bir rol model olarak hareket etmelidir.
Alanındaki her gelişmeyi yakından takip etmelidir.

antrenor ne is yapar gorevleri nelerdir

Antrenör Maaşları 2023 Ne Kadar?

Türkiye’deki binlerce BESYO öğrencisi, sporseverler, bu mesleği yapmk isteyenler antrenörlerin ne kadar para kazandığını merak etmektedir. Bu nedenle çevrelerindeki insalara sorarak, arama motorunda araştırma yaparak bu konuda bilgi almaya çalışırlar. Tercihiniyap ailesi olarak insanların merakını gidermek için kapsamlı bir makale hazırladık. Antrenör olarak çalışan onlarca kişiyle yaptığımız mülakatlar sonucunda ortaya genel bir rakam çıkardık. Devletteve özel sektörde alınan ücretler farklı olduğu için bu konuları iki ayrı başlıkta değerlendirdik. Devlette antrenör maaşları 2023 en az 14-15 bin TL iken özel sektörde alınan ücretler 13 bin TL ile 20 bin TL arasında değişmektedir.

Devlette Antrenör Maaşları 2023

Devlette Genel İdare Hizmetleri Sınıfında görev yapan antrenörler özlük haklarının düşük olmasından şikayetçidir. Ek 3600 gösterge çalışmasından faydalanmak istemektedirler. Ayrıca gelir vergisi %20’lik dilime girdikleri için yıl sonuna doğru maaşları git gide azalmaktadır. Personellerin maaşlarını aile durumu, çocuk durumu, sigorta ve BES kesintisi, eğitim durumu, ek tazminat, prim, döner sermaye gibi ek ücretler de etkileyebilmektedir.

9/1 derecesinde mesleğe yeni başlayan antrenör maaşı 2023 14 bin TL civarındadır.

Özel Sektörde Antrenör Maaşları 2023

Özel sektörde tek bir maaş miktarından bahsedilemez. Çalışılan kurum, deneyim, uzmanlık, başarı gibi unsurlara bağlı olarak farklı ücretlerden söz edilebilir. Örneğin profesyonel ve başarılı bir kulüpte çalışan antrenörler 20 bin TL ile 25 bin dolar arasında ücret alabilir. Ancak yerel spor kulüplerinde, küçük çaplı kurumlarda çalışan personeller 13-14 bin TL maaş da alabilir. Ayrıca özel spor okullarında çalışan personellerin maaşları da 15-20 bin TL arasında olabilir. Başarı, öğrenci sayısı, sporcu sayısı, çalışılan kuruma göre farklı ücretlerden söz edilebilir. Örneğin spor salonlarında çalışan antrenörler de genellikle 13 bin TL civarında ücret alır. Ancak kişisel antrenörlük yaparak kazançlarını 20 bin TL’ye kadar çıkartabilirler.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Atçılık ve Antrenörlüğü

Antrenörlük önü açık mı?

Antrenörlük eğitimi mezunları için istihdam durumu sporun var olduğu her noktada mümkündür.

Yorumlar

  1. Adem gücel Avatar Adem gücel dedi ki:

    5 yillik buru