Antrenör Maaşları 2020 Ne Kadar?

Antrenör Maaşları 2020 Ne Kadar? Antrenör Nedir? Ne Demek? Antrenör Ne İş Yapar?  Antrenör Maaşları 2020 Ne Kadar? Devlette Antrenör Maaşları 2020 Özel Sektörde Antrenör Maaşları 2020

A+
A-

Spor dünyasında sadece sahaya çıkıp mücadele eden oyuncular, sporcular yoktur. Güvenlik personeli, idari personel, yardımcı personel ve teknik personel de sahaya çıkan oyuncular kadar sürece katkı sağlar. Özellikle de teknik kadronun önemi büyüktür. Antrenör, teknik direktör, alanında uzman isimler, analistler, sağlık personelleri oyuncuların sahada gösterdiği performansı tahmin edilemeyecek seviyede etkiler. Ancak özellikle oyuncuları eğiten, antrenman yapmalarını sağlayan, mücadelelere hazırlayan antrenörlerin önemi büyüktür. Pek çok kişi antrenör olmayı istemektedir. Ancak artık meslek seçimlerinde en önemli konu maaşlardır. Bu nedenle antrenörlerin aldığı ücretler merak edilir. Peki antrenör maaşları 2020 ne kadar? Devlette ve özel sektörde antrenör ücretleri ne kadar?

Antrenör Nedir? Ne Demek?

Fransızca kökenli olan kelimenin orjinal hali ‘entraineur’ şeklindedir. Çalıştırıcı anlamına gelen kelime spor dünyası ile yakından ilişkilidir. Profesyonel veya amatör spor yapan insanları, takımları, toplulukları, grupları destekleyen, antrenman yapmaları kolaylaştıran, performanslarını daha da ileriye götürmek için çaba gösteren çalıştırıcıya antrenör denir. Her branşta görev yapan çalıştırıcılar bulunur. Bu mesleği yapmak için belge almak, belirli şartları karşılamak gerekmektedir.

Antrenör Ne İş Yapar? 

Sporcu veya takımı analiz eder. Artı ve eksi yönlerini ortaya koyar. 
Performans yönetimini belirler. Daha iyi performans ortaya konması için çalışma ortaya koyar.
Kişiselleştirilmiş veya grup eğitimi düzenler.
Spor müsabaları için özel düzenlemeler yapar.
Sponsorluk anlaşmaları, reklam, maddi gelir ve kaynak arayışı için çalışır.
Sporcularla iyi bir iletişim kurar. Aile ortamı oluşturmaya çalışır.
Sağlık ve güvenlik konularında taviz vermez.
Bir rol model olarak hareket etmelidir.
Alanındaki her gelişmeyi yakından takip etmelidir.

antrenor ne is yapar gorevleri nelerdir

Antrenör Maaşları 2020 Ne Kadar?

Türkiye’deki binlerce BESYO öğrencisi, sporseverler, bu mesleği yapmk isteyenler antrenörlerin ne kadar para kazandığını merak etmektedir. Bu nedenle çevrelerindeki insalara sorarak, arama motorunda araştırma yaparak bu konuda bilgi almaya çalışırlar. Tercihiniyap ailesi olarak insanların merakını gidermek için kapsamlı bir makale hazırladık. Antrenör olarak çalışan onlarca kişiyle yaptığımız mülakatlar sonucunda ortaya genel bir rakam çıkardık. Devletteve özel sektörde alınan ücretler farklı olduğu için bu konuları iki ayrı başlıkta değerlendirdik. Devlette antrenör maaşları 2020 en az 4-5 bin TL iken özel sektörde alınan ücretler 3 bin TL ile 10 bin TL arasında değişmektedir.

Devlette Antrenör Maaşları 2020

Devlette Genel İdare Hizmetleri Sınıfında görev yapan antrenörler özlük haklarının düşük olmasından şikayetçidir. Ek 3600 gösterge çalışmasından faydalanmak istemektedirler. Ayrıca gelir vergisi %20’lik dilime girdikleri için yıl sonuna doğru maaşları git gide azalmaktadır. Personellerin maaşlarını aile durumu, çocuk durumu, sigorta ve BES kesintisi, eğitim durumu, ek tazminat, prim, döner sermaye gibi ek ücretler de etkileyebilmektedir.

9/1 derecesinde mesleğe yeni başlayan antrenör maaşı 2020 4 bin TL civarındadır.

7/3 derecesinde 5 yıl deneyimli görevli 4 bin 100 TL civarında ücret alır.

5/2 derecesinde 10 yıl deneyimli personel 4 bin 200 TL civarında ücret alır.

3/1 derecesinde 15 yıl deneyimli personelin aylığı ise yaklaşık 4 bin 500 TL’dir.

2/3 derecesinde 20 yıl deneyimli antrenör aylık 4 bin 650 TL civarında ücret alır.

1/4 derecesinde 25 yıl deneyimli personel ise 4 bin 750 TL civarında aylık almaktadır.

Özel Sektörde Antrenör Maaşları 2020

Özel sektörde tek bir maaş miktarından bahsedilemez. Çalışılan kurum, deneyim, uzmanlık, başarı gibi unsurlara bağlı olarak farklı ücretlerden söz edilebilir. Örneğin profesyonel ve başarılı bir kulüpte çalışan antrenörler 10 bin TL ile 25 bin dolar arasında ücret alabilir. Ancak yerel spor kulüplerinde, küçük çaplı kurumlarda çalışan personeller 3-4 bin TL maaş da alabilir. Ayrıca özel spor okullarında çalışan personellerin maaşları da 5-10 bin TL arasında olabilir. Başarı, öğrenci sayısı, sporcu sayısı, çalışılan kuruma göre farklı ücretlerden söz edilebilir. Örneğin spor salonlarında çalışan antrenörler de genellikle 3 bin TL civarında ücret alır. Ancak kişisel antrenörlük yaparak kazançlarını 10 bin TL’ye kadar çıkartabilirler.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Adem gücel dedi ki:

    5 yillik buru