kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Ağaç işleri endüstri mühendisliği 2019 başarı sıralamaları kaçlardadır, ağaç işleri endüstri mühendisliği 2019 taban puanları kaç civarındadır, 2019 ağaç işleri endüstri mühendisliği başarı sıralamaları ve taban puanları neye göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerinde ağaç işleri endüstri mühendisliği bölümü en küçük ve en büyük kaç taban puan ve sıralama ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan ağaç işleri endüstri mühendisliği puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara fikir vermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan ağaç işleri endüstri mühendisliği 2019 başarı sıralaması ve taban puanları listesine yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

AĞAÇ İŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra ağaç işleri endüstri mühendisliği bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı 229,13547 ve sıralaması 392598 olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine ağaç işleri endüstri mühendisliği bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 244,66155 ve sıralama ise 314706 olarak görülmektedir. En azından ortalama bir üniversitede ağaç işleri endüstri mühendisliği bölümüne yerleşmek için adayların sayısal puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

Daha fazla bilgi almak, ağaç işleri endüstri mühendisliği bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

AĞAÇ İŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
GAZİ ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Tekn. Fak. Ağaç İşleri Endüstri Müh.      SAY 314706 244,66155
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Tekn. Fak. Ağaç İşleri Endüstri Müh.      SAY 392598 229,13547

agac isleri endustri muhendisligi taban puanlari ve 2019 basari siralamasi

* Yukarıdaki ağaç işleri endüstri mühendisliği 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait sistemlerde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi internet sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için TIKLAYABİLİRSİNİZ, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri sonrası yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine BURADAN, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine de BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

** Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.