Kamu Haber

ALES 2019 Geç Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

2019 yılının ilk ALES’i için başvurular tamamlandı. Akademik kariyer isteyen veya kamu kurum ve kuruluşlarına girmek isteyen binlerce kişi ALES puanı alabilmek için sınava başvuru yaptı. ALES yani Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavına girmek isteyen binlerce kişi bulunuyor. Sınava girmek isteyen pek çok kişi başvuru yaptı ancak pek çok kişi de başvuru yapmayı unuttu veya para yatırmayı unuttu. O kişiler için ikinci bir şans anlamına gelen ALES geç başvuru tarihini öğrenmek için binlerce kişi araştırma yapıyor. Peki ALES 2019 geç başvuru tarihi ne zaman?

ALES Geç Başvuru Tarihi 2019

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen sınavlardan biri olan ALES her yıl birden fazla kez düzenlenmektedir. Ve binlerce kişi her yıl ALES’e girerek ter dökmektedir. ALES 2019 başvuru süreci 5-13 Mart tarihleri içerisinde alındı. Binlerce kişi ALES’e başvuru yapsa da pek çok kişi de başvuru yapamadı. ALES sınavına girmek isteyen ancak başvuru yapamayanların sınava girme şansı devam ediyor. ALES geç başvuru işlemi sayesinde pek çok kişi sınava girme şansı yakalayacak. ALES geç başvuru tarihi ÖSYM tarafından 28 Mart olarak belirlendi. 28 Mart tarihinde sınava girmek isteyen binlerce kişi ÖSYM’nin aday işlemleri sayfası olan ais.osym.gov.tr adresi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek. Başvuru yapıldıktan sonra ise adayların 180 TL’lik geç başvuru ücretini ödemeleri gerekecek. Kamu Haber

2019 ALES Geç Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Geç başvuru işlemi hakkında pek az kişi bilgi sahibidir. Geç başvuru işlemi son dönemlerde devreye giren özel bir işlem. ÖSYM tarafından düzenlenen sınavların başvuru tarihlerini kaçıranlar için ikinci şans anlamına gelen geç başvuru işlemi binlerce adayın yüzünü güldürdü. ALES geç başvuru işlemi ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan ais.osym.gov.tr adresi üzerinden yapılmaktadır. 2019 yılında düzenlenecek olan ilk ALES için geç başvuru tarihi 28 Mart olarak belirlendi. Geç başvuru yapmak isteyenler T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile başvuru yapabilecek.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu