kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Ambulans Şoförü Maaşları Ne Kadar?

Ambulans Şoförü Maaşları Ne Kadar? Ambulans Şoförü Çalışma Şartları ve Çalışma Saatleri Nasıldır? Ambulans Şoförü Maaşları Ne Kadar? Devlette Ambulans Şoförü Maaşları Özel Sektörde Ambulans Şoförü Maaşları

A+
A-

Ambulans şoförü maaşları ne kadar, çalışma şartları ve çalışma saatleri nelerdir gibi sorularınıza aradığınız cevapları sizler için bu yazımızda derledik. Kamu da ve özelde alınan maaşlar ne kadar sorusu bir hayli merak edilmekte ve araştırılmaktadır. İşte bizde sizler için ambulans şoförleri hakkında gerekli bilgileri bu yazımızda paylaştık.

Dünyadaki en önemli konu sağlık meselesidir. İnsanlar sağlıklı, sorunsuz, acısız ve daha uzun yaşamak ister. Bunun için hayatına, bedenine, sağlığına dikkat eder. Olumsuz bir durum olduğunda ise direkt olarak sağlık hizmeti almaya çalışır. Sağlık sorunu yaşayan, müdahaleye, tedaviye ihtiyaç duyan insanları hastaneye ulaştıranlar ise ambulanslardır. O ambulansları süren şoförler ise hayatınıza direkt etki eden kişilerdir. Bu nedenle bu meslek, bu meslekle ilgili her konu hakkında sorular sorulur. Özellikle de bu zor mesleği yapan kişilerin ne kadar maaş aldığı, ne kadar aylık aldıkları merak edilir. Peki ambulans şoförü maaşları ne kadar?

Ambulans Şoförü Mesleği

Ambulans Şoförü Çalışma Şartları ve Çalışma Saatleri

Ambulans şoförü olarak çalışan kişilerin çalışma şartları oldukça ağırdır. Milyonlarca kişi mesai saatlerini oturarak, ofislerinde geçirirken ambulans şoförleri sürekli seyir halindedir. Zamanla yarışır. Bir ya da birkaç insanın canı, hayatı üzerinde sorumluluk sahibidirler. Bu nedenle vicdani, ahlaki, mesleki büyük sorumluluklar omuzlarına yüklenir. Ayrıca sürekli araba sürmek, trafikle baş etmek, stres altına çalışmak çok yıpratıcıdır. Çalışma saatleri 12/36 sistemine göre düzenlenir. 12 saat boyunca kesintisiz çalışan kişiler 36 saat izinli olur. Ancak 112 sürücüleri 24/72 çalışma sistemine geçmek istemektedir. Böylece daha iyi dinlenebileceklerini, mesleki zorlukların daha iyi üstesinden gelebileceklerini savunur.

Ambulans Şoförü Maaşları Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığının belirlediği çerçevede ambulans şoförleri özel sektörde ve kamuda çalışabilir. 112 Acil Servislerde, devlet hastaneleri veya özel hastaneler bünyesinde ambulans şoförleri iş fırsatı bulabilir. Devlette ve özel sektörde personellerin aldığı ücretler değişebilir. Ancak genel olarak ortalama rakamlardan söz etmek mümkündür. Devlette ambulans şoförü maaşları ortalama 12 bin TL civarındadır. Özel sektörde ambulans şoförü ücretleri ortalama 14-15  bin TL civarındadır.

 

Devlette Ambulans Şoförü Maaşları 

Devlette çalışan personellerin aldıkları aylıkları etkileyen pek çok unsur bulunur. Personellerin derece ve kıdemleri, hizmet yılları, çalıştıkları şehir, fazla mesai, döner sermaye ücreti, aile ve çocuk yardımı, sigorta ve BES kesintisi gibi unsurlara bağlı olarak ücretler değişiklik gösterebilir. Ayrıca her yıl Temmuz ve Ocak ayında uygulanan toplu sözleşme zammı da maaşları önemli ölçüde arttıran etmenlerden biridir. Devlette ambulans şoförü olarak maaşları ortalama 15 bin TL . 

Sağlık Teknikeri Maaşları Ne Kadar?

Özel Sektörde Ambulans Şoförü Maaşları 

Özel sektörde işler zor, yoğunluk fazla, maaşlar ise az. Eskiler der ya hani ‘Ekmek aslanın ağzında’ diye. Tam olarak öyle. Özel sektörde bu zor mesleği icra etmenin maddi karşılığı yeterli düzeyde değildir. Özel sektörde ambulans şoförü maaşları ortalama 12.700 TL seviyesindedir. Özelde yeni başlayan ambulans şoförü maaşı 9-10 bin TL civarındadır. 

Ambulans src kaç?

B sınıfı ehliyete ve SRC 2-4 belgelerine de sahip olmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.