kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Anestezi Teknikeri KPSS 2018/5 Atama Taban Puanları

Anestezi teknikeri mesleğine KPSS 2018/5 atamalarında kaç kontenjan ayrılmıştır, anestezi teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları kaçta kalmıştır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Anestezi teknikeri mesleğine KPSS 2018/5 atamalarında kaç kontenjan ayrılmıştır, anestezi teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları kaçta kalmıştır, KPSS 2018/5 atamalarına göre anestezi teknikerliğine yerleşmek isteyen bir adayın alması gereken en düşük puan ve yerleşmede kullanılan en yüksek puan kaçtır, KPSS 2018/5 atamalarında toplamda kaç adet kadro bulunmaktadır, sağlık teknikeri olarak anesteziye başvuracak adaylar hangi bölüm mezunu olmalıdır gibi soruların cevaplarını ve atama taban puanlarının tablolarını sizin için derlemeye çalıştık.

2018/5 KPSS merkezi yerleştirmelerinde sağlık alanında istihdam edilmek üzere 18.000 sözleşmeli personel kadrosu bulunmaktaydı.Yazımızı hazırladığımız dönemden yaklaşık birkaç gün önce bu yerleştirmelerin sonuçları belli oldu.

Yukarıda değindiğimiz gibi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin sağlık mezunları için açtığı kadrolar her sene belli dönemlerde yayımlanmaktadır. Bu kadrolara yerleşmede ilgili bölüm mezunları KPSS’den aldıkları puanlar ile tercih yapmaktadırlar. Bu atamalar merkezi yerleştirme ile yapılmaktadır ve KPSS 2018/4, KPSS 2018/3 gibi merkezi yerleştirmeler olarak gerçekleşmektedir. Biz sizlere daha sonraki yerleştirmelerde fikir vermesi amacıyla bu yerleştirmelerde ortaya çıkan atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

ANESTEZİ TEKNİKERİ KPSS 2018/5 ATAMA TABAN PUANLARI

Sağlık teknikerliğinin dallarından biri olan anestezi teknikerliği de var olan 18.000 kadro içinde yerini alan mesleklerden biri. Bu kadrolar içinde anestezi teknikeri olarak görev yapacak olan adaylara ayrılan toplam kadro sayısı Türkiye genelinde 569 olarak belirlenmiştir.

Bu kadrolara yerleşmede kullanılan en yüksek puan 93,70342 ile Diyarbakır T.C. Sb. Sbü. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne aittir. Kadrolara yerleşmede kullanılan en küçük taban puan ise 82,01299 olarak belirlenmiştir. Bu puan da İstanbul T.C. Sb. Sbü. Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne aittir.

Anestezi teknikeri olarak atanmak isteyen adaylar anestezi ve anestezi teknikerliği bölümleri mezunu olmalıdırlar.

*Bu konularda yapılacak herhangi değişiklikte Ölçme,Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yapacağı bir duyuru esas olacaktır. Bu konular ile ilgili olarak ÖSYM’nin sitesindeki duyuruları dikkate almanız gerekmektedir.

Anestezi teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları listesine ait tablomuz aşağıdaki gibidir.

4888 1 4f5b536785cfdb66e04e7cd711fc0a98 scaled

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

  1. hcrrr isk dedi ki:

    Cok kotu bu ne ya

  2. hcrrr isk dedi ki:

    Cok kotu bu ne ya

  3. hcrrr isk dedi ki:

    Cok kotu bu ne ya