kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Bankacılık ve Finans 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında bankacılık ve finans kaç puan ile kapatmıştır, bankacılık ve finans mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için bankacılık ve finans bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında bankacılık ve finans puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 bankacılık ve finans atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 BANKACILIK VE FİNANS ATAMA TABAN PUANLARI

Bankacılık ve finans mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise bankacılık ve finans ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4465 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında bankacılık ve finans mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 151 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi de 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken 4465 nitelik kodu ile yani bankacılık ve finans ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara ait özel kadro ne yazık ki bulunmuyordu.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise bankacılık ve finans mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 86,945 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Bankacılık ve finans KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 2 bankacilik ve finans atama taban puanlari

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.