Bankacılık ve Sigortacılık KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 bankacılık ve sigortacılık atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, bankacılık ve sigortacılık mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en yüksek kaç taban puanda kalmıştır, bankacılık ve sigortacılık atamaları hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması olan kaç kontejan vardı, bu kod dışında bankacılık ve sigortacılık mezunları hangi kontenjanlara atanabilir, bankacılık ve sigortacılık bölümü mezunlarının atanabildiği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaç adetti gibi soruların cevaplarına yazımıza göz atarak ulaşabilirsiniz.

07.10.2019
A+
A-

Kamu personeli olmak isteyen adaylar girdikleri bir sınavdan aldıkları puan ile 4 adet merkezi atama görmektedirler. 2018 puanıyla tercih yapılabilecek atamalardan biri olan 2019/1 yerleştirmeleri yapıldı ve ortaya bazı puanlar çıktı. Adaylara sonraki atamalarda fikir vermesi amacıyla biz de bu puanları bölümler için derlemeye devam ediyoruz. Yazımızda bankacılık ve sigortacılık mezunlarının yerleşebildikleri KPSS 2019/1 bankacılık ve sigortacılık atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2019/1 BANKACILIK VE SİGORTACILIK ATAMA TABAN PUANLARI

Bankacılık ve sigortacılık mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bulunmaktadır. Bunlardan biri herhangi bir lisans programından mezun olan adayların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodudur ve diğeri de bankacılık ve sigortacılık ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan 4465 nitelik kodudur.

Bankacılık ve sigortacılık mezunu memur adaylarının başvuru yapabileceği toplam 79 kontenjan mevcuttu. Bunlardan 79’u da 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara ait iken 4465 nitelik koduna yani bankacılık ve sigortacılık ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kadro ne yazık ki bulunmamaktaydı.

Puanlara baktığımız zaman ise bankacılık ve sigortacılık mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en düşük puanın 2019/1 KPSS merkezi ataması için 91,570 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı ortaya çıkmaktadır.

2019/1 bankacılık ve sigortacılık KPSS atama taban puanları listesine ait görseller aşağıdaki gibidir.

KPSS, atamalar, açıktan memur ve işçi alımları, bankacılık ve sigortacılık mezunlarının başvurabileceği ilanlar gibi konularda merak ettiğiniz her şeyi tecrübe sahibi üyelerin ve yöneticilerin olduğu forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

kpss 2019 1 bankacilik ve sigortacilik atama taban puanlari

* İçeriğimizde yer verdiğimiz bilgiler ve bankacılık ve sigortacılık KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları tablosu ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi websitesindeki bilgilerden alınmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru dikkate alınmalıdır.

** Kadrolara atanmak için bazı durumlarda özel şartlar ve açıklamalar bulunmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartları incelemek için BURAYA TIKLAYARAK ilgili dosyayı inceleyebilirsiniz.

*** Bankacılık ve sigortacılık bölümü ve diğer bölümlerin hepsine ait nitelik kodları için ilgili sayfaya yönlendirilmek için TIKLAYABİLİRSİNİZ, ayrıca lisans mezunları için ayrılan kontenjanların hepsini incelemek için de BURADAN yönlenebilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.