İktisat KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 iktisat atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, iktisat mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en yüksek kaç taban puanda kalmıştır, iktisat atamaları hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması olan kaç kontejan vardı, bu kod dışında iktisat mezunları hangi kontenjanlara atanabilir, iktisat bölümü mezunlarının atanabildiği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaç adetti gibi soruların cevaplarına yazımıza göz atarak ulaşabilirsiniz.

07.10.2019
A+
A-

Kamu personeli olmak isteyen adaylar girdikleri bir sınavdan aldıkları puan ile 4 adet merkezi atama görmektedirler. 2018 puanıyla tercih yapılabilecek atamalardan biri olan 2019/1 yerleştirmeleri yapıldı ve ortaya bazı puanlar çıktı. Adaylara sonraki atamalarda fikir vermesi amacıyla biz de bu puanları bölümler için derlemeye devam ediyoruz. Yazımızda iktisat mezunlarının yerleşebildikleri KPSS 2019/1 iktisat atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2019/1 İKTİSAT ATAMA TABAN PUANLARI

İktisat mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bulunmaktadır. Bunlardan biri herhangi bir lisans programından mezun olan adayların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodudur ve diğeri de iktisat ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan 4421 nitelik kodudur.

İktisat mezunu memur adaylarının başvuru yapabileceği toplam 123 kontenjan mevcuttu. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara ait iken geri kalan 44 kadro ise 4421 nitelik koduna yani iktisat ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kadrolara aitti.

Puanlara baktığımız zaman ise iktisat mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en düşük puanın 2019/1 KPSS merkezi ataması için 87,562 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı ortaya çıkmaktadır.

2019/1 iktisat KPSS atama taban puanları listesine ait görseller aşağıdaki gibidir.

KPSS, atamalar, açıktan memur ve işçi alımları, iktisat mezunlarının başvurabileceği ilanlar gibi konularda merak ettiğiniz her şeyi tecrübe sahibi üyelerin ve yöneticilerin olduğu forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 iktisat atama taban puanlari

2019 1 kpss iktisat atama taban puanlari

Mezun olduğunuz iktisat bölümü son yerleştirmelerde kaç taban puan ile kapattı, merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* İçeriğimizde yer verdiğimiz bilgiler ve iktisat KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları tablosu ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi websitesindeki bilgilerden alınmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru dikkate alınmalıdır.

** Kadrolara atanmak için bazı durumlarda özel şartlar ve açıklamalar bulunmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartları incelemek için BURAYA TIKLAYARAK ilgili dosyayı inceleyebilirsiniz.

*** İktisat bölümü ve diğer bölümlerin hepsine ait nitelik kodları için ilgili sayfaya yönlendirilmek için TIKLAYABİLİRSİNİZ, ayrıca lisans mezunları için ayrılan kontenjanların hepsini incelemek için de BURADAN yönlenebilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.